Toyota najszybsza w rozgrzewce, problemy Glickenhausa i Corvette

Toyota #7 w rękach Mike’a Conway’a uzyskała najlepszy czas okrążenia toru Circuit de la Sarthe w zakłóconej żółtą flagą rozgrzewce przed wyścigiem 24h Le Mans.

W 15-minutowej sesji pomiarowego okrążenia nie przejechał Franck Mailleux z Glickenhausa #709, który na wyjściu z zakrętu Mulsanne obrócił się i zatrzymał się po prawej stronie toru. Chwilę później zdobywca pole position w klasie GTE Pro, Corvette C8.R #64 z Nickiem Tandym w samochodzie jechało z bardzo ograniczoną prędkością między Mulsanne i Indianapolis, lecz kierowca był w stanie dojechać do alei serwisowej.

Żółta flaga w tej sesji była spowodowana przez Nico Müllera, który swoją Orecą 07 #10 zespołu Vector Sport ugrzązł w żwirze, a także przez Alexandre’a Cougnau z ekipy DKR Engineering #3, który wypadł z toru w szykanie Dunlopa. W wyniku tego wiele samochodów albo uzyskało niereprezentatywny czas okrążenia, albo nie przejechało ani jednego pomiarowego kółka.

Conway na swojej jedynej próbie uzyskał 3:31,236, będąc szybszym o 2,313 sekundy od siostrzanej Toyoty #8, za kierownicą której znalazł się Sébastien Buemi, notując trzeci rezultat.

Między dwoma samochodami japońskiego producenta uplasował się Rene Rast w Orece #7 zespołu WRT, który wywalczył pole position w klasie LMP2, tracąc do Toyoty 1,941 sekundy, ale wyprzedzając Buemiego różnicą 0,4 s. Na czwartej pozycji w ogólnym zestawieniu i drugim w LMP2 znalazł się Nyck de Vries, który otrzymał angaż w ostatniej chwili w zespole TDS Racing #13 LMP2. Czołową piątkę zamknął Ferdinand Habsburg z Realteam by WRT #41.

Jedynym kierowcą Glickenhausa, który przejechał okrążenie toru Circuit de la Sarthe, był Romain Dumas z ósmym wynikiem w ogólnej klasyfikacji.

W GTE Pro najlepszy rezultat ustanowił Antonio Garcia z Corvette #63, uzyskując czas 3:54,788, zaś w GTE Am na czele zestawienia znalazł się Toni Vilander za kierownicą Ferrari 488 GTE Evo #21 ekipy AF Corse.

Wyścig 24h Le Mans rozpocznie się o godzinie 16:00.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze