Inter Europol Competition podaje skład drugiej załogi na 24h Le Mans

Inter Europol Competition potwierdził trzech kierowców załogi #32 na jubileuszową edycję wyścigu 24 godziny Le Mans. Mark Kvamme, Anders Fjordbach i Jan Magnussen będą rywalizować w klasyfikacji Pro/Am klasy LMP2. Ponadto w prototypie Oreca #34 będą ścigać się trzej stali bywalcy Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC – Jakub Śmiechowski, Fabio Scherer i Albert Costa, którzy na torze Spa-Francorchamps zapewnili pierwsze podium WEC w historii zespołu Inter Europol Competition, co wzmocni morale ekipy przed czerwcową imprezą.

Dla Marka tegoroczny wyścig 24h Le Mans będzie europejskim debiutem w prototypie LMP2, ale Amerykanin ma duże doświadczenie w klasie GT, gdzie startuje od 2014 roku. W tym roku zajął szóste miejsce w wyścigu IMSA Michelin Pilot Challenge na torze Daytona. Startował także w klasie LMP2 w mistrzostwach IMSA WeatherTech SportsCar Championship. W ubiegłym roku ścigał się w Le Mans w klasie LMGTE, a także w WEC.

Anders, który wielokrotnie stawał na podium w klasie LMP2 będzie z pewnością mocnym punktem załogi. Wnosi bogate doświadczenie zdobyte w wielu startach w Europejskiej Serii Le Mans, WEC oraz IMSA. Wygrał ELMS w 2019 roku. Odniósł zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju, a rok później zwyciężył na Nürburgringu.

Z kolei Jan ma za sobą długą i bardzo udaną karierę, najpierw w samochodach jednomiejscowych, gdzie rywalizował poczynając od Formuły Ford aż do Formuły 1. Zadebiutował w Le Mans w 1999 roku i odniósł cztery wspaniałe zwycięstwa w latach 2004-2006 i 2009 wraz z Corvette Racing. Wspólnie z amerykańskim zespołem wywalczył także cztery tytuły w Amerykańskiej Serii Le Mans oraz IMSA. Jan i jego koledzy z zespołu mają nadzieję na kolejne trofea w tym roku na Circuit de la Sarthe.

Zespół Inter Europol Competition ma na swoim koncie w tym roku już kilka znaczących osiągnięć – pierwsze zwycięstwo w klasie LMP2 Azjatyckiej Serii Le Mans w Dubaju oraz niedawne trzecie miejsce w rundzie WEC.

Tegoroczny wyścig Le Mans rozpocznie się od badania administracyjnego i technicznego w piątek, 2 czerwca, a tydzień później odbędzie się parada kierowców. Start wyścigu zaplanowano na godzinę 16:00 w sobotę, 10 czerwca. Wtedy właśnie 62 samochody wystartują w największym wyścigu samochodów sportowych na świecie.

Jan Magnussen (G): „Ogromne podziękowania dla sponsorów ParkOne i Needit Denmark, którzy skorzystali z fantastycznej okazji, aby wziąć udział w największym wyścigu na świecie. Będzie to mój 24. start w Le Mans. Trudno w to dziś uwierzyć, ale podczas mojego pierwszego wyścigu w 1999 roku powiedziałem, że nigdy więcej tu nie wrócę. Kiedy jednak przekroczyłem linię mety i zobaczyłem zespół zmęczony, ale szczęśliwy zespół przy pit wall, wszystko się zmieniło. Od tego czasu Le Mans co roku jest dla mnie najwspanialszym momentem roku i cieszę się, że mogę znów wrócić. Do startu pozostały już tylko tygodnie. Mamy ograniczony czas na testy i przygotowania, ale z silnym zespołem w połączeniu ze składem kierowców z dużym doświadczeniem na długich dystansach, jesteśmy optymistami i nie możemy się doczekać startu”.

Anders Fjordbach (S): „Nie mogę już doczekać się startu w załodze z Janem Magnussenem, ale na pewno także w Le Mans w 2021 roku. Teraz, dzięki ParkOne, który w krótkim czasie zdecydował się wejść w nasz program mamy nową szansę. Dzięki duńskiemu sponsorowi w 100. Rocznicę pierwszej edycji wyścigu, który cieszy się w naszym kraju tak wielką popularnością, można być z tego tylko dumnym”.

Mark Kvamme (B): „Miałem już przyjemność dzielić samochód wyścigowy z Janem w zespole MDK Motorsports w USA i często rozmawialiśmy o wspólnym starcie w Le Mans. Jestem zaszczycony, że mogę współpracować z dwoma tak utalentowanymi i doświadczonymi kierowcami Inter Europol Competition, jak Jan i Anders, a jednocześnie nie mogę się doczekać, aby doświadczyć ogromnego wsparcia duńskich kibiców w Le Mans, o którym tak wiele wszyscy słyszeli!”

Sascha Fassbender, menedżer zespołu: „Nie możemy doczekać się Le Mans, gdzie po raz pierwszy będziemy mieli samochód Pro/Am i myślę, że Jan, Anders i Mark będą stanowić bardzo silną załogę. Mają pomiędzy sobą duże doświadczenie nie tylko w ściganiu, ale również w startach w Le Mans. Wszyscy liczymy na mocny wyścig”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze