Sezon 2024 rozpocznie się w Katarze

Nowy 6-godzinny wyścig w Katarze dołączy do kalendarza Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC w 2024 roku. Na torze Lusail International Circuit odbędzie się nie tylko inauguracja sezonu, ale też oficjalne testy.

Kontrakt na organizację wyścigu niedaleko stolicy państwa opiewa na sześć lat. Do czasu pierwszego wyścigu WEC, tor Lusail zostanie zmodernizowany – choć ma to związek przede wszystkim z wyścigami Formuły 1. Katar będzie 13. krajem goszczącym wyścig WEC od początku mistrzostw.

„Cieszymy się z podpisania przynajmniej sześcioletniego kontraktu z torem Lusail International Circuit na organizację pierwszego wyścigu WEC w Katarze” – powiedział szef WEC Frédéric Lequien. „Trwające właśnie szeroko zakrojone prace modernizacyjne uczynią Lusail jednym z najbardziej prestiżowych torów wyścigowych na świecie. Rok 2024 będzie pamiętny – nie tylko z powodu dołączenia kilku światowych producentów do kategorii hipersamochodów, ale również pojawienia się wyścigów długodystansowych na nowym terytorium”.

6-godzinny wyścig w Katarze będzie jedną z ośmiu rund w sezonie 2024 i może znacząco pomóc w dołączeniu kolejnej rundy w sezonie 2025. Partnerem wyścigu, jak i całej serii będzie bowiem linia lotnicza Qatar Airways – trzeci największy międzykontynentalny przewoźnik towarów. Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis ŚwiatWyścigów.pl, będący obecnym partnerem logistycznym WEC DHL obsługuje zespoły po zawyżonych stawkach, przez co seria mocno polega na transporcie morskim i możliwości poszerzenia kalendarza są bardzo ograniczone.

Źródło: fiawec.com

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze