WEC rezygnuje z klasy LMP2, producenci GT3 z dwoma samochodami

Włodarze Długodystansowych Mistrzostw Świata poinformowali, że w przyszłym roku, poza wyścigiem 24h Le Mans, nie będzie już dopuszczać pośredniej klasy LMP2. Dodatkowo producenci LMGT3 będą mogli wystawić maksymalnie dwa samochody.

W ten sposób WEC ograniczy się jedynie do dwóch klas – Hypercar oraz LMGT3. Kategoria LMP2 pozostanie jedynie na 24h Le Mans i zostanie ograniczona do 15 zgłoszeń.

Frederic Lequien, CEO WEC, nie zdradził podczas konferencji prasowej, ile dokładnie będzie prototypów klasy Hypercar w przyszłorocznej stawce, jednak potwierdził, że nowa klasa LMGT3, która zastąpi GTE, będzie zawierała limit dwóch samochodów na producenta.

W przeciwieństwie do spekulacji z ostatnich miesięcy, ta klasa nie będzie ograniczona tylko do producentów wystawiających prototypy w klasie Hypercar. Zdaniem Lequiena, system rekrutacji w tym zakresie będzie «otwarty».

„Odbędzie się to za pośrednictwem komisji selekcyjnej, ale myślę, że jeśli ktoś jest producentem Hypercar, nie widzę możliwości odrzucenia zgłoszeń w GT3” – stwierdził.„Gdybyśmy mieli wystarczająco dużo miejsc, powiedziałbym, że z przyjemnością powitalibyśmy wszystkich producentów GT3. Na ten moment wszyscy chcą tu być”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze