Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na drugą rundę tegorocznego sezonu Formuły 1 - Grand Prix Bahrajnu.

W przeciwieństwie do Australii, włoski producent na rywalizację na torze Sakhir przywiezie trzy najbardziej twarde mieszanki, które są oznaczone odpowiednio symbolami C1, C2 i C3. Podobnie jednak jak to miało miejsce do tej pory, zespoły ponownie dobierali najwięcej kompletów miękkich opon.

Kierowcy Mercedesa i Ferrari w Bahrajnie będą dysponować identyczną alokacją, składająca się z dziewięciu zestawów miękkiego ogumienia, trzech kompletów pośredniej mieszanki i jednego obowiązkowego zestawu twardych opon. Taką samą strategię zastosował również Red Bull w przypadku Maxa Verstappena, zaś Pierre Gasly otrzyma jeden dodatkowy komplet twardego ogumienia kosztem mniejszej liczby zestawów miękkich opon.

W całej stawce na najbardziej agresywną strategię zdecydowały się zespoły Renault oraz Toro Rosso, gdzie zawodnicy w trakcie weekendu wyścigowego będą mogli skorzystać z aż 10 kompletów miękkiego ogumienia. Osiem zestawów tego rodzaju mieszanki otrzymają z kolei kierowcy McLarena oraz Williamsa. W przypadku ekipy z Grove Robert Kubica otrzyma o jeden komplet więcej pośredniego ogumienia, podczas gdy jego zespołowy kolega George Russell będzie dysponować dodatkowym zestawem twardych opon.

Wyścig o Grand Prix Bahrajnu odbędzie się 31 marca.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race