Mick Schumacher, kierowca Akademii Ferrari i syn siedmiokrotnego mistrza świata F1 - Michaela Schumachera, po raz pierwszy poprowadzi współczesny samochód Formuły 1, podczas przyszłotygodniowych testów w Bahrajnie.

Niemiecki kierowca, w tym sezonie będzie walczył w Formule 2 z zespołem Prema Racing o  tytuł mistrzowski i potwierdzenie swojego talentu. Do tej pory Mick Schumacher może pochwalić się zdobyciem europejskiego tytułu Formuły 3, gdzie wygrał 8 wyścigów i 14 razy stawał na podium.

Schumacher pierwszego dnia testów będzie miał do dyspozycji nowy model Ferrari – SF90, natomiast kolejnego dnia zasiądzie w najnowszej konstrukcji Alfa Romeo, oznaczonej symbolem C38. „Jestem bardziej niż podekscytowany” – powiedział Schumacher. „Chciałbym podziękować Ferrari i Alfa Romeo za tą możliwość. Naprawdę, nie mogę się doczekać, to będzie wspaniałe doświadczenie. Na razie jednak odkładam wszystkie myśli na bok, ponieważ czekam mój pierwszym wyścig w F2 i chciałbym skupić się na nadchodzącym weekendzie”.

Jak do tej pory, Mick Schumacher tylko raz miał możliwość poprowadzenia samochodu F1 i to modelem Benettona z 1994 roku, w którym startował jego ojciec - Michael.

Szef zespołu Ferrari nie kryje zadowolenia, że nazwisko Schumacher ponownie pojawi się w czerwonym samochodzie w oficjalnych testach: „Jesteśmy głęboko przekonani o wartości Akademii Ferrari dla młodych kierowców, ponieważ program szkoleniowy dla utalentowanych i młodych ludzi oraz decyzja o przyznaniu Charlesowi Leclercowi miejsca w naszym wyścigowym zespole jest tego najlepszym dowodem. Jesteśmy zadowoleni, że możemy dać Mickowi szansę na zebranie doświadczenia w samochodzie Formuły 1”.

W podobnym tonie wypowiada się szef Alfa Romeo Racing Frédéric Vasseur: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dać Mickowi okazję do zdobycia doświadczenia w samochodzie F1. Mick, który dołączył do FDA [Ferrari Driver Academy ]w styczniu, to przykład kierowcy zdeterminowanego i wykwalifikowanego, który zasługuję na szanse podjęcia kolejnych kroków na ścieżce swojej kariery.

Źródło: Informacja prasowa Ferrari/Alfa Romeo

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race