Pirelli podało dobór opon na GP Rosji

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na kolejną rundę tegorocznego sezonu Formuły 1 - Grand Prix Rosji. Tym razem Mercedes postawił na jeden komplet miękkich opon mniej niż rywale – Ferrari oraz Red Bull Racing.

Włoski producent na wyścig na torze Soczi przywiezie opony oznaczone symbolami C2, C3 i C4, czyli trzy środkowe w pięciostopniowej skali na ten sezon. Taka sama alokacja pojawiała się już w Australii, Chinach, Azerbejdżanie, Francji, Austrii, Niemczech, na Węgrzech i we Włoszech. Ponadto zostanie ona wykorzystana także podczas rund w Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas z Mercedesa będą mieć do dyspozycji 8 kompletów miękkich opon. To o jeden zestaw mniej niż rywale z Ferrari i Red Bull Racing. Oprócz tego Hamilton będzie mógł skorzystać z jednego kompletu więcej pośredniego ogumienia niż jego zespołowy kolega. Kierowcy Ferrari i Red Bulla otrzymają po 9 kompletów miękkiej mieszanki, 3 zestawy pośredniego ogumienia i 1 obowiązkowy komplet twardych opon.

Sporo zespołów środka stawki postawiło na aż 10 zestawów miękkiego ogumienia. Do tych ekip należą Renault, Haas, Racing Point i Alfa Romeo. Zawodnicy McLarena, Toro Rosso i Williamsa będą z kolei dysponować 9. kompletami miękkich opon. Oprócz tego Robert Kubica będzie miał 1 zestaw twardej mieszanki więcej niż jego zespołowy kolega George Russell, kosztem kompletu pośredniego ogumienia.

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Rosji odbędzie się tydzień po nadchodzących zmaganiach w Singapurze, 29 września.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league