Pirelli podało dobór opon na GP Rosji

Firma Pirelli opublikowała dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na kolejną rundę tegorocznego sezonu Formuły 1 - Grand Prix Rosji. Tym razem Mercedes postawił na jeden komplet miękkich opon mniej niż rywale – Ferrari oraz Red Bull Racing.

Włoski producent na wyścig na torze Soczi przywiezie opony oznaczone symbolami C2, C3 i C4, czyli trzy środkowe w pięciostopniowej skali na ten sezon. Taka sama alokacja pojawiała się już w Australii, Chinach, Azerbejdżanie, Francji, Austrii, Niemczech, na Węgrzech i we Włoszech. Ponadto zostanie ona wykorzystana także podczas rund w Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas z Mercedesa będą mieć do dyspozycji 8 kompletów miękkich opon. To o jeden zestaw mniej niż rywale z Ferrari i Red Bull Racing. Oprócz tego Hamilton będzie mógł skorzystać z jednego kompletu więcej pośredniego ogumienia niż jego zespołowy kolega. Kierowcy Ferrari i Red Bulla otrzymają po 9 kompletów miękkiej mieszanki, 3 zestawy pośredniego ogumienia i 1 obowiązkowy komplet twardych opon.

Sporo zespołów środka stawki postawiło na aż 10 zestawów miękkiego ogumienia. Do tych ekip należą Renault, Haas, Racing Point i Alfa Romeo. Zawodnicy McLarena, Toro Rosso i Williamsa będą z kolei dysponować 9. kompletami miękkich opon. Oprócz tego Robert Kubica będzie miał 1 zestaw twardej mieszanki więcej niż jego zespołowy kolega George Russell, kosztem kompletu pośredniego ogumienia.

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Rosji odbędzie się tydzień po nadchodzących zmaganiach w Singapurze, 29 września.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league