McLaren przechodzi na silniki Mercedesa od 2021 roku

McLaren potwierdził, że po sezonie 2020 zakończy się dotychczasowa współpraca z Renault, a chwilę później poinformował, że od 2021 roku przejdzie na jednostki napędowe Mercedesa.

O zakończeniu współpracy McLarena i Renault, która rozpoczęła się w ubiegłym roku po przejściu z silników Hondy, mówiło się sporo już od jakiegoś czasu. Teraz same zainteresowane strony potwierdziły, że kontrakt, który obowiązuje do końca 2020 roku, nie zostanie przedłużony. Dyrektor generalny McLaren Racing Zak Brown podziękował Renault za dotychczasową współpracę i liczy na to, że ostatni rok partnerstwa w 2020 roku pozwoli na zmniejszenie straty do czołówki.

„Renault odegrało kluczową role w naszym planie naprawczym Formuły 1 i był kluczowym partnerem McLaren Racing. Pomimo zrozumiałej koncentracji na zespole fabrycznym, Renault zawsze było uczciwe, konsekwentne i przejrzyste w naszych relacjach i dziękujemy całemu zespołowi z Viry za ich doskonałą usługę świadczoną McLarenowi w F1 na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Oczywiście wchodzimy w ostatni rok naszego partnerstwa w 2020 roku i jesteśmy skoncentrowani na kontynuacji wspólnego wyzwania, jakim jest zmniejszenie straty wydajności do czołówki”.

Chwilę później ekipa z Woking potwierdziła, że powróci do jednostek napędowych Mercedesa po raz pierwszy od sezonu 2014, potwierdzając jednocześnie umowę do co najmniej 2024 roku.

„Ta umowa jest ważnym krokiem w naszym długoterminowym planie powrotu do sukcesów w Formule 1. Mercedes jest punktem odniesienia zarówno jako zespół, jak i jednostka napędowa, więc rzeczą naturalną jest to, że staramy się zapewnić relacje z tą firmą na kolejny etap naszej podróży. To ogłoszenie odzwierciedla zaufanie naszych akcjonariuszy i jest ważnym przesłaniem dla naszych inwestorów, naszego zespołu, partnerów i kibiców, że chcemy powrotu McLarena do czołówki” – kontynuował Brown.

Szef Mercedesa Toto Wolff wyraził radość z powrotu do współpracy z McLarenem, licząc na to, że zespół z Woking będzie w stanie powalczyć z jego stajnią.

„Z przyjemnością witamy McLarena z powrotem w wyjściowej rodzinie Mercedes-Benz dzięki tej nowej umowie na dostarczanie jednostek napędowych. Chociaż obie barki dzielą wspaniałą historię, w nowym kontrakcie chodzi przede wszystkim o przyszłość oraz początek nowej ery dostarczania silników na nadchodzące lata. W ostatnich sezonach McLaren pracował nad swoim odrodzeniem, wliczając w to wyśmienite występy w tym roku wraz z napędem Renault. Mamy nadzieję, że ta nowa długoterminowa umowa będzie stanowić kolejny kamień milowy dla McLarena, który dąży do włączenia się w walkę z czołowymi zespołami, wliczając nasz zespół fabryczny Mercedesa” – mówił Wolff.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej McLaren Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league