Zespól Renault ogłosił, że dokona zmian w swoim dziale aerodynamicznym przed sezonem 2020, aby między innymi przygotować się na zmianę przepisów technicznych, która dokona się w 2021 roku.

Można powiedzieć, że Renault zaliczyło dość rozczarowujący sezon. Zapowiedzi walki o co najmniej czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów były co prawda prawdziwe, jednak wygląda na to, że ekipę z Enstone pokona ich zespół kliencki McLaren. Sugeruje się, że po raz kolejnym słabym punktem Renault była aerodynamika samochodu, a teraz francuska stajnia ogłosiła zmiany właśnie w dziale odpowiadającym za ten aspekt pojazdu.

Zgodnie z komunikatem, stanowisko szefa działu aerodynamiki z efektem natychmiastowym opuści Peter Machin za porozumieniem stron. To miejsce obejmie Dirk de Beer, który poprzednio pracował między innymi w Williamsie. Poinformowano także, że podlegać mu będzie jego zastępca, którego nazwisko poznamy w przyszłym roku. Wiadomo jednak, że będzie to osoba z innego zespołu. Do tego czasu to stanowisko obejmie Vince Todd. Z kolei James Rodgers, który był głównym aerodynamikiem, otrzyma awans i będzie odpowiedzialny za rozwój aerodynamiki.

„W 2019 roku pokazaliśmy pewne mocne strony, ale zidentyfikowaliśmy obszary wymagające wzmocnienia. Po szybkim rozwoju naszego działu aerodynamicznego oraz modernizacji naszego wyposażenia, wzmocnienie zarządzania tym kluczowym działem pomoże nam czerpać korzyści z naszych inwestycji. Jest to szczególnie istotne, ponieważ wkraczamy w bardzo ważny rok w naszym planie średnioterminowym, ponieważ potwierdzono zmiany aerodynamiczne na sezon 2021” – powiedział szef zespołu Renault Cyril Abiteboul.

Z kolei dyrektor wykonawczy Renault Marcin Budkowski dodał: „Z przyjemnością witamy Dirka na stanowisku szefa aerodynamiki. Udowodnione przez niego umiejętności techniczne i zarządcze sprawiają, że jest on idealną osobą do prowadzenia tak dużego i złożonego działu. James wykazał się dużą zdolnością do tworzenia osiągów, a ta nowa rola pozwoli mu na sterowanie działem aerodynamiki we wszystkich naszych projektach samochodowych. Zmiany te są kolejnym krokiem w restrukturyzacji operacji zespołu związanych z podwoziem i jestem pewien, że to pozwoli nam na wznowienie naszej drogi ku szczytowi stawki”.

Obecnie Renault zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 73. punktów, tracąc do McLarena 38 oczek.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Renault F1 Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race