Sergio Pérez otrzymał karę startu z alei serwisowej do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Stanów Zjednoczonych z powodu niezatrzymania się na obowiązkowe ważenie samochodu podczas drugiego treningu.

Pérez, który w swoim domowym wyścigu o Grand Prix Meksyku okazał się być najlepszym kierowcą spoza trzech najlepszych ekip i rywalizację ukończył na siódmym miejscu, będzie musiał mocno zapracować na powtórzenie tego rezultatu w Austin. Zawodnik Racing Point po drugim treningu musiał udać się do sędziów na złożenie wyjaśnień, dlaczego nie zatrzymał się na obowiązkowe ważenie swojego pojazdu.

„Zamiast tego, pojechał dalej i wykonał pit stop, podczas którego pracowano nad samochodem poprzez podniesienie go, a wszystkie cztery koła zostały wymienione, co jest naruszeniem Artykułu 29.1 a. Nałożona kara jest obowiązkową, określoną w regulaminie sportowym Formuły 1, a sędziowie zauważyli, że nie mają możliwości w podjęciu decyzji o wykorzystaniu alternatywnej kary” – czytamy w oświadczeniu sędziów.

Pérez w drugim treningu uzyskał 15. czas, będąc szybszym od Kimiego Räikkönena z Alfy Romeo o prawie 0,3 sekundy.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race