Zespół Alfa Romeo przedłuży kontrakt z Antonio Giovinazzim, jako kierowcą wyścigowym na sezon 2020. Będzie to drugi pełny sezon włoskiego kierowcy w Formule 1.

Odnowienie kontraktu dla Włocha oznacza, że w przyszłym sezonie skład Alfy Romeo pozostanie taki sam, jak obecnie. „Bardzo się cieszę, że zostaję z zespołem do końca 2020 roku”- powiedział Giovinazzi. „Jestem wdzięczny za niesamowity poziom wsparcia od zespołu, jaki otrzymałem w pierwszym pełnym sezonie w Formule 1, nie mogę się doczekać dalszej wspólnej podróży. W tym roku wiele się nauczyliśmy i jestem pewien, że możemy zrobić duży krok naprzód w przyszłym sezonie. Nie będę już debiutantem, więc nie będzie dla mnie żadnych usprawiedliwień. Chcę być konkurencyjny od samego początku mistrzostw i odwdzięczyć się za zaufanie, jakim obdarzył mnie zespół”.

Szef szwajcarskiego zespołu Frédéric Vasseur, również cieszy się, że będzie mógł kontynuować współpracę z Giovinazzim: „Antonio w tym roku spisał się bardzo dobrze i cieszę się, że pozostanie w Alfa Romeo Racing do roku 2020” – powiedział Vasseur. „Sposób, w jaki zintegrował się z zespołem i konsekwentnie doskonalił się podczas pierwszego pełnego sezonu w tym sporcie, jest bardzo obiecujący. Nie możemy doczekać się, aby uwolnić jego pełny potencjał, ponieważ kontynuujemy współpracę”.

„Antonio okazał się bardzo szybkim kierowcą, nawet przy tak trudnym benchmarku jak Kimi i oczekujemy, że będzie się rozwijał wraz ze wzrostem doświadczenia. Jego opinie techniczne, etyka pracy i pozytywne podejście pomogą nam kontynuować rozwój naszego zespołu, a także spójność niezmienionego składu na następny sezon”.

Źródło: Informacja prasowa Alfa Romeo Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race