Zaprezentowano zmieniony układ toru w Hanoi

Choć jeszcze nie zakończono jego budowy, na częściowo ulicznym torze w Hanoi już wprowadzono pierwsze modyfikacje. Obiekt mający gościć przyszłoroczne Grand Prix Wietnamu Formuły 1 doczekał się nowego zakrętu pod koniec pętli.

Ostatnia partia toru została przemodelowana w stosunku do oryginalnego projektu – przed kończącymi okrążenie dwoma zakrętami w lewo dodano jeden zakręt w prawo, nieznacznie wydłużając tor. Wymusiło to przeprojektowanie dwóch ostatnich zakrętów – przedostatni został zaostrzony i nie będzie już przejeżdżany z dużą prędkością, natomiast krzywizna ostatniego zakrętu została złagodzona. Zmiana konfiguracji pozwoliła na poszerzenie nawierzchni aż o 15 metrów. Po wprowadzeniu zmian, okrążenie toru wydłużyło się o 42 metry i będzie wynosić 5,607 km.

„W trakcie budowy naszego nowego toru oraz przeprowadzaniu badań geograficznych, zmieniliśmy 22. zakręt oraz dodaliśmy zakręt 23, po konsultacjach z Formułą 1 oraz FIA” – powiedział prezes organizacji promującej wyścig Le Ngoc Chi.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league