Dwukrotny zwycięzca Grand Prix Makau Dan Ticktum został kierowcą rozwojowym zespołu Formuły 1 Williams. Brytyjczyk będzie łączyć obowiązki w symulatorze ekipy ze startami w Formule 2.

„To zaszczyt dołączyć do akademii rozwoju kierowców Williamsa, zespołu o tak bogatej historii w tym sporcie” – powiedział Ticktum. „Czas spędzony w symulatorze oraz doświadczenie pracy z ekipą będzie nieocenione dla mojego rozwoju. Bycie zaangażowanym w przebieg weekendu wyścigowego to fantastyczna okazja i nie mogę doczekać się, aby pomagać gdzie się da”.

Ticktum zasłynął w 2015 roku, kiedy to otrzymał roczny zakaz uczestnictwa w wyścigach za celowe spowodowanie kolizji w trakcie okresu samochodu bezpieczeństwa w Brytyjskiej Formule 4. Od tamtej pory Brytyjczyk starał się wybielić swoje nazwisko – w 2017 roku dołączył do programu juniorskiego Red Bulla i dwa lata z rzędu wygrał Grand Prix Makau, a także zajął drugie miejsce w Europejskiej Formule 3. Po rozstaniu z austriackim koncernem, w sezonie 2020 wystartuje w pełnym sezonie Formuły 2 dla zespołu DAMS.

Źródło: williamsf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race