Szef zespołu Formuły 1 McLarena Andreas Seidl zakończył restrukturyzację struktury organizacyjnej w swojej ekipie, ustanawiając trzy główne filary. Na stanowiska dyrektora wyścigowego awansował Andrea Stella.

Włoch, który dołączył do McLarena w 2015 roku, był już głównym inżynierem, a teraz dodatkowo będzie koordynować pracę zespołu w trakcie weekendów wyścigowych. Pomagać mu w tym zadaniu będzie menedżer ekipy Paul James – obaj będą raportować bezpośrednio do Seidla.

Zespół wyścigowy jest jednym z trzech pionów ustanowionych w ekipie McLarena od czasu przyjścia Seidla – bezpośrednio pod nim pracują również dyrektor techniczny James Key, odpowiedzialny za projektowanie, badania i rozwój, a także szef działu produkcji Piers Thynne, pod którego kontrolą pracuje fabryka w Woking.

Przed dołączeniem do McLarena w maju ubiegłego roku, Seidl przewodził programem Długodystansowych Mistrzostw Świata Porsche, a także pełnił kluczową rolę w zbudowaniu zespołu Formuły E niemieckiego producenta. 43-latek pracował wcześniej dla BMW, doprowadzając markę do tytułu serii DTM w 2012 roku.

Źródło: bbc.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race