Zespół Formuły 1 Williams zaprezentował swój samochód na sezon 2020 – model FW43, którym George Russell i Nicholas Latifi będą walczyć o punkty oraz miano debiutanta roku. Inaczej niż w zeszłym roku, brytyjska ekipa zdążyła sprawdzić już swoją konstrukcję przed rozpoczęciem zimowych testów.

„To nowy start dla zespołu” – powiedziała Claire Williams. „Poświęciliśmy czas, aby wyeliminować nasze słabości i zbudować odpowiednią strukturę ludzi, procedur i zasobów, która pozwoli nam tworzyć konkurencyjne samochody. Odbudowujemy Williamsa i przywracamy zespół do dawnego poziomu. W sezonie 2020 będzie chodziło o czynienie postępów. We wszystkich drzemie duch rywalizacji i będziemy walczyć dopóki nie znajdziemy się na takim poziomie, na jakim byśmy chcieli”.

Tegoroczny samochód jest ewolucją poprzedniego modelu FW42. Zespół nie poczynił żadnych fundamentalnych zmian, zamiast tego skupiając się na obszarach sprawiających największe problemy i które decydowały o dużej stracie do rywali – przede wszystkim w zakresie chłodzenia, hamulców oraz masy samochodu.

Źródło: williamsf1.com

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race