Zespół Racing Point zaprezentował tegoroczny samochód oznaczony symbolem RP20, w którym Sergio Pérez i Lance Stroll będą walczyć o punkty w tegorocznym sezonie Formuły 1, jak również nowego sponsora tytularnego – firmę BWT.

Głównym motywem Racing Point pozostał różowy kolor. Zmienił się jedynie układ barw, a dodatkowo widoczny jest czarny kolor w dolnej części całego samochodu. Ekipa z Silverstone zakończyła współpracę ze SportPesą i w tym roku tytularnym sponsorem będzie austriacka firma BWT, specjalizująca się w systemach uzdatniania wody. BWT współpracowało już z Racing Point od momentu upadku Force India i przejęcia stajni przez konsorcjum prowadzonym przez Lance’a Strolla w połowie 2017 roku.

„Od 2017 roku mieliśmy udaną współpracę z BWT i cieszymy się, że możemy wspólnie świętować nasz czwarty rok, mianując ich partnerem tytularnym” – powiedział szef zespołu Racing Point Otmar Szafnauer. „To rozszerzone partnerstwo naprawdę odzwierciedla lojalność, zaangażowanie i energię, którą wnoszą do rodziny Racing Point”.

„Jestem szczęśliwy, że możemy rozpocząć nasz sezon tutaj w Mondsee - siedzibie BWT - i rzucić światło na cenną pracę wykonaną przez BWT na rzecz zrównoważonego rozwoju. Cieszyliśmy się już wieloma niezapomnianymi chwilami, zarówno na torze, jak i poza nim, a teraz czekamy na więcej w sezonie 2020”.

W ubiegłym roku Racing Point zajął siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 73 punktów.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Racing Point

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race