Mercedes-AMG zmienia malowanie w geście walki z rasizmem

Mistrzowski zespół Formuły 1 Mercedesa-AMG zaprezentował nowe barwy modelu W11, które będą wykorzystywane w sezonie 2020. Niemal całkowicie czarny samochód ma stanowić symbol walki z rasizmem.

„Wierzymy w Mercedesie, że nie ma miejsca na rasizm i dyskryminację w naszym społeczeństwie, sporcie oraz zespole” – powiedział szef ekipy Toto Wolff. „Właściwe przekonania nie wystarczą jednak, jeśli będziemy milczeć. Chcemy wykorzystać nasz głos oraz globalną platformę, aby promować szacunek oraz równość”.

Zespół zapowiedział także zamiar zwiększenia różnorodności w swoich strukturach, gdzie pracuje obecnie 12% kobiet oraz jedynie 3% przedstawicieli mniejszości etnicznych: „Nie będziemy ukrywać naszej słabości w tym zakresie i tego, że musimy zrobić krok naprzód. Zamierzamy znaleźć oraz zachęcić do współpracy najlepsze talenty z możliwie najbardziej zróżnicowanych środowisk, a także stworzyć dla nich prawdziwą ścieżkę rozwoju i dotarcia do naszego sportu, tak aby zbudować silniejszy oraz bardziej zróżnicowany zespół”.

Formuła 1 ogłosiła w ubiegłym tygodniu powołanie inicjatywy #WeRaceAsOne, angażującą zespoły w walce z rasizmem, dyskryminacją oraz innymi najważniejszymi problemami świata. Kierowca Mercedesa-AMG Lewis Hamilton, będący jedynym czarnoskórym zawodnikiem w Formule 1, utworzył natomiast komisję swojego imienia, która ma działać na rzecz wyrównania dostępu do wyższej edukacji w sektorze inżynieryjnym.

Źródło: mercedesamgf1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league