Hülkenberg zamiast Péreza także w Grand Prix 70-lecia

Nico Hülkenberg powróci za kierownicę samochodu Racing Point podczas weekendu Grand Prix 70-lecia Formuły 1. Niemiec zastępuje Sergio Péreza, który ponownie otrzymał pozytywny wynik testu Covid-19.

„Jestem podekscytowany, że znów będę z zespołem na Silverstone” – powiedział Hülkenberg. „Poprzedni weekend był prawdziwym krokiem w nieznane, bo nie byłem z zespołem przez kilka lat i prowadziłem samochód, w którym nigdy wcześniej nie siedziałem”.

Hülkenberg miał wystartować także w Grand Prix Wielkiej Brytanii, lecz awaria układu napędowego przedwcześnie zakończyła jego weekend. Niemiec wziął jednak udział we wszystkich sesjach treningowych i kwalifikacjach: „Wiele się nauczyłem na temat RP20 i jestem gotów wykorzystać to doświadczenie w ten weekend. Ściganie się na tym samym torze trochę ułatwia sprawę, a zespół wykonał fantastyczną robotę, pomagając mi nabrać szybkości. Myślę, że możemy walczyć o punkty, co z pewnością jest moim celem. Chcę także życzyć Checo szybkiego powrotu do zdrowia”.

32-latek znalazł się w tym sezonie poza stawką Formuły 1, a ostatni raz ścigał się dla zespołu Racing Point w 2016 roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Racing Point

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league