Renault będzie startować pod marką Alpine w Formule 1

Fabryczny zespół Renault zmieni nazwę oraz barwy przed kolejnym sezonem Formuły 1. Od 2021 roku ekipa będzie znana jako Alpine.

„Ta zmiana następuje w kluczowym momencie dla rozwoju zespołu oraz sportu” – powiedział szef ekipy Cyril Abiteboul. „Alpine wniesie nowe znaczenie, nowe wartości oraz nowe kolory do padoku”.

Zmiana została podyktowana przez nowego szefa grupy Renault Lucę De Meo, który chce w ten sposób zwiększyć rozpoznawalność sportowej marki Alpine, która startuje też w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

„Alpine to piękna i silna marka, która wzbudza uśmiech na twarzach swoich fanów” – dodał De Meo. „Wprowadzając Alpine, symbol francuskiej doskonałości, do najbardziej prestiżowej dyscypliny w sporcie samochodowym, kontynuujemy historię udziału w sporcie na najwyższym poziomie”.

Choć samochody wytwarzane przez zespół zostaną przemalowane na niebiesko i nazwane Alpine, marka Renault pozostanie w Formule 1 jako dostawca silników. W sezonie 2021 ekipę reprezentować będą Esteban Ocon i Fernando Alonso.

Źródło: renaultsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze