Albon i Latifi ukarani za wymianę skrzyni biegów

Alexander Albon oraz Nicholas Latifi otrzymali kary cofnięcia przed dzisiejszym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Rosji za nieregulaminowe wymiany skrzyni biegów.

Albon i Latifi otrzymali nowe przekładnie przed startem niedzielnej rywalizacji F1 na rosyjskim torze Sochi Autodrom. Jako że wymiana w obu przypadkach nastąpiła przed ukończeniem sześciu wyścigów z rzędu na poprzedniej skrzyni biegów, obaj kierowcy wystartują z karami.

Albon, który miał ustawić się na 10. polu startowym, wystartuje z 15. pozycji – jak na razie najniższej w tym sezonie. Na karze dla kierowcy Red Bulla skorzystają Charles Leclerc, Daniił Kwiat, Lance Stroll oraz George Russell, którzy przesuną się o jedną lokatę na starcie.

Z kolei Latifi, który w kwalifikacjach pierwotnie wywalczył 19. pole startowe, w praktyce straci tylko jedną pozycję i do wyścigu przystąpi z samego końca stawki. Na karze dla reprezentanta Williamsa skorzysta jedynie Kimi Räikkönen. Zespół w porannym oświadczeniu oznajmił, że podczas analizowania danych z samochodu Kanadyjczyka po kwalifikacjach, odkryto problem ze skrzynią biegów i zdecydowano się na wymianę, zanim ulegnie ona awarii.

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Rosji wystartuje o godzinie 13:10.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league