Albon i Latifi ukarani za wymianę skrzyni biegów

Alexander Albon oraz Nicholas Latifi otrzymali kary cofnięcia przed dzisiejszym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Rosji za nieregulaminowe wymiany skrzyni biegów.

Albon i Latifi otrzymali nowe przekładnie przed startem niedzielnej rywalizacji F1 na rosyjskim torze Sochi Autodrom. Jako że wymiana w obu przypadkach nastąpiła przed ukończeniem sześciu wyścigów z rzędu na poprzedniej skrzyni biegów, obaj kierowcy wystartują z karami.

Albon, który miał ustawić się na 10. polu startowym, wystartuje z 15. pozycji – jak na razie najniższej w tym sezonie. Na karze dla kierowcy Red Bulla skorzystają Charles Leclerc, Daniił Kwiat, Lance Stroll oraz George Russell, którzy przesuną się o jedną lokatę na starcie.

Z kolei Latifi, który w kwalifikacjach pierwotnie wywalczył 19. pole startowe, w praktyce straci tylko jedną pozycję i do wyścigu przystąpi z samego końca stawki. Na karze dla reprezentanta Williamsa skorzysta jedynie Kimi Räikkönen. Zespół w porannym oświadczeniu oznajmił, że podczas analizowania danych z samochodu Kanadyjczyka po kwalifikacjach, odkryto problem ze skrzynią biegów i zdecydowano się na wymianę, zanim ulegnie ona awarii.

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Rosji wystartuje o godzinie 13:10.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league