George Russell zastąpi Lewisa Hamiltona podczas Grand Prix Sakhiru

Obecny kierowca Williamsa George Russell, zastąpi Lewisa Hamiltona podczas Grand Prix Sakhiru, ze względu na dodatni wynik testu na obecność koronawirusa COVID-19 w organizmie siedmiokrotnego mistrza świata.

Russell, który wywodzi się z programu juniorskiego Mercedesa, rywalizował o miejsce z byłym kierowcą McLarena - Stoffelem Vandoorne. Ostatecznie zespół z siedzibą w Brackley wybrał Brytyjczyka. Dla etatowego kierowcy Williamsa będzie to niepowtarzalna szansa na przerwanie serii trzydziestu sześciu wyścigów z rzędu bez zdobyczy punktowej.

„Przede wszystkim chciałbym podziękować naszym lojalnym partnerom z Williamsa za ich współpracę i otwartość umysłu, umożliwiając George'owi ściganie się dla Mercedesa w ten weekend. Rozmowy z zespołem Williamsa były pozytywne i pragmatyczne i były to kluczowe czynniki umożliwiające osiągnięcie porozumienia ”- skomentował szef zespołu i Dyrektor generalny Toto Wolff.

„Przejście z Williamsa na W11 nie będzie dla George'a prostym zadaniem, ale jest on gotowy na ściganie się i ma szczegółową wiedzę na temat opon 2020 oraz ich osiągów w tej generacji samochodów. George pokazał w tym roku imponującą formę z Williamsem, odgrywając znaczącą rolę w ich wspinaczce na starcie i jestem optymistą, że zapewni on dobry występ wraz z Valtterim, który będzie dla niego wymagającym punktem odniesienia”.

„Ten wyścig będzie dla nas małym kamieniem milowym, ponieważ po raz pierwszy widzimy, jak członek naszego programu juniorów walczy dla fabrycznego zespołu Mercedesa. Mamy pracę do wykonania w ten weekend, a nasze wysiłki sportowe będą w pełni skupione na  Valtterim i Georgu, aby zmaksymalizować naszą punktację jako zespół. Ale oczywiście nasze myśli są również z Lewisem i będziemy go wspierać tak bardzo, jak to tylko możliwe, aby szybko odzyskał zdrowie w okresie samoizolacji”.

Plany zespołu na Grand Prix w Abu Zabi zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie po weekendzie wyścigowym.

Tym samym miejsce Russella w Williamsie zajmie kierowca rezerwowy zespołu - Jack Aitken.

 

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Mercedes AMG Petronas Motorsport

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league