Debiut Alpine A521

Alpine F1 zaprezentował «tymczasowe» barwy swojego samochodu A521. Były zespół Renault ujawnił swoje barwy w nawiązaniu do historii Alpine w F1. Czarny kolor jest odniesieniem do prototypu z 1975 roku, a wyścigowe barwy zostaną odsłonięte w lutym, gdzie zastanie zaprezentowany samochód Fernando Alonso oraz Estebana Ocona.

„Przedstawione dziś barwy są pierwszym przywołaniem nowej tożsamości zespołu Alpine F1. Niektóre strukturalne elementy graficzne pozostaną na wyścigi, podczas gdy inne ulegną zmianie. Powiększony emblemat Alpine w trójkolorowej grafice jest pierwszym wyraźnym symbolem tożsamości marki w sporcie motorowym. Niebieski, biały i czerwony nawiązują do kolorów flag francuskich i brytyjskich, co jest dla nas bardzo ważne. Liczne warianty wszystkich atutów sportów motorowych są jeszcze przed nami” - mówi Antony Villain, dyrektor projektu Alpine.

Bieżąca działalność samochodów Alpine, Renault Sport Cars oraz Renault Sport Racing zostanie połączona w jedną całość pod marką Alpine. Takie działania są szansą na zwiększenie rozpoznawalności marki oraz promocję flagowych, drogowych produktów francuskiej firmy.

„Nowy podmiot Alpine wykorzystuje trzy marki z oddzielnymi zasobami i obszarami doskonałości, aby przekształcić je w pełnoprawną firmę o silnej pozycji. Rzemiosło z naszego zakładu w Dieppe, mistrzostwo inżynieryjne naszych zespołów F1 i Renault Sport zabłyśnie w naszej w 100% elektrycznej gamie, opartej na technologii przenoszącej piękną, alpejską nazwę w przyszłość” – dodaje Lauren Rossi, dyrektor generalny Alpine.

Alpine został założony w 1955 roku przez Jeana Redele, a marka wyróżnia się samochodami we francuskim stylu. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli jest A110. Przy okazji prezentacji samochodu F1 poinformowaniu o współpracy Alpine i Lotusa, która będzie miała na celu wykorzystanie platformy sportów motorowych Alpine, obejmującej Formułę 1, Formułę E oraz wyścigi długodystansowe.

Źródło: alpinecars.com

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league