Portugalia niemal pewna wyścigu F1 w 2021 roku

Trzecia runda tegorocznego sezonu Formuły 1 najprawdopodobniej odbędzie się w Portugalii, która otrzymała zgodę Komisji F1 na organizację wyścigu w Portimão.

Od pewnego czasu typowano, że puste miejsce w kalendarzu, zwolnione przez Wietnam, zostanie zajęte przez Portugalię. Jedyną przeszkodą w organizacji tej rundy jest wciąż trwająca pandemia koronawirusa oraz związane z nią ograniczenia. W tej chwili podróżujący z Portugalii do Wielkiej Brytanii, gdzie swoją siedzibę ma znacząca część zespołów F1, muszą odbyć 10-dniową kwarantannę.

Mimo niepewności, podczas czwartkowego posiedzenia Komisji F1 zatwierdzono wyścig o Grand Prix Portugalii, który zaplanowano na 2 maja. Po tej rundzie cała stawka ma następnie przenieść się bezpośrednio do Hiszpanii na zmagania w Barcelonie, bez konieczności powrotu do Wielkiej Brytanii.

„Grupa otrzymała najnowsze informacje w sprawie wolnego miejsca w obecnej wersji kalendarza na sezon 2021” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez FIA. „Zamiarem Formuły 1 jest wypełnienie tego miejsca wyścigiem w Portugalii w terminie już zaplanowanym w kalendarzu. Ostateczny umowa nadal jest przedmiotem rozmów z promotorem”.

„Solidne protokoły COVID-19 umożliwiły Formule 1 przeprowadzenie 17. wyścigów i pozwolą nam na ponowne rozegranie Mistrzostw Świata w 2021 roku. Chociaż zmieniające się okoliczności mogą wymagać elastyczności, FIA i Formuła 1 działają na wszystkich płaszczyznach, od rządu po lokalne władze, aby zapewnić, że harmonogram będzie przebiegał zgodnie z planem”.

Dzięki temu potwierdzeniu, w tym roku Imola oraz Portimão utrzymają swoje miejsce w kalendarzu po umieszczeniu tych rund w mocno zmienionym ubiegłym sezonie, w którym gwałtowny rozwój epidemii spowodował opóźnienie początku sezonu i uniemożliwił udanie się do wielu krajów. Podjęte przez Komisję F1 decyzje muszą jeszcze zostać zatwierdzone przez Światową Radę Sportów Motorowych, jednak zazwyczaj jest to czysta formalność.

Źródło: racer.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze