Alpine i Aston Martin potwierdziły daty prezentacji samochodów

Zespoły Alpine i Aston Martin potwierdziły terminy prezentacji swoich tegorocznych samochodów, które odbędą się odpowiednio 2 i 3 marca.

Przed tym sezonem Renault zostało przebrandowane na Alpine, aby promować swoją markę samochodów. Prezentacja francuskiej stajni odbędzie się tego samego dnia, co Mercedes, czyli 2 marca. Samo przedstawienie bolidu zaplanowano na godziny popołudniowe, podczas którego podana zostanie również strategiczna wizja zespołu.

Dla zespołu ścigać się będą Esteban Ocon oraz Fernando Alonso, który obecnie dochodzi do siebie po wypadku na rowerze. W wyniku jego u Hiszpana doszło do złamania górnej szczęki, która wymagała przeprowadzenia operacji.

Dzień po prezentacji Alpine, światło dzienne ujrzy nowy Aston Martin. Brytyjski zespół, powstały na fundamentach Racing Point, jest obecnie zarządzany przez Lawrence’a Strolla.

Prezentacja Astona Martina będzie miała charakter wirtualny i odbędzie się w siedzibie producenta samochodu w Gaydon, na której obecni będą Sebastian Vettel i Lance Stroll, tegoroczni kierowcy stajni.

Przedsezonowe testy Formuły 1 odbędą się w dniach 12-14 marca w Bahrajnie, zaś rozpoczęcie sezonu nastąpi również na torze Sakhir 28 marca.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league