Williams po pierwszym teście modelu FW43B na Silverstone

Zespół Williams przejechał na torze Silverstone pierwsze kilometry z wykorzystaniem swojego tegorocznego samochodu, modelu FW43B.

Wcześniej Williams ogłosił, że najnowszą konstrukcję pokaże światu 5 marca. Brytyjska stajnia już w środę, bez wcześniejszej zapowiedzi, zdecydowała się jednak przeprowadzić pierwszy test na torze.

Na profilach społecznościowych zespołu Williams zaprezentował samochód FW43B, który jeździł po torze Silverstone w mokrych warunkach. Dokonał tego dzień później po McLarenie, który we wtorek zorganizował własny dzień filmowy, a w poniedziałek dokonał oficjalnej prezentacji MCL35M. W opublikowanym krótkim filmiku, Latifi oglądał testującego samochód Russella. Choć najważniejsza część materiału jest niewyraźna, można przypuszczać, że w tym roku dominującym kolorem samochodu będzie granatowy, co też można wywnioskować po kombinezonach i kurtkach.

Ten sezon będzie pierwszym pełnym, w którym Williams będzie startował pod wodzą nowego właściciela - Dorilton Capital. Amerykański fundusz inwestycyjny przejął zespół od rodziny Williamsów w sierpniu ubiegłego roku, jednak zdecydował się zachować tradycyjną nazwę stajni. To jednocześnie jeden z trzech zespołów, którzy wykorzystali ubiegłoroczną numerację podwozia, dodając literkę B do FW43 z zeszłego sezonu.

Williams, który ukończył ostatnie trzy sezony Formuły 1 na końcu stawki w klasyfikacji konstruktorów, będzie liczył na poprawę wyników. Na czele zadania wspięcia się w górę zestawienia stanie Jos Capito, który od tego roku jest dyrektorem generalnym.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze