Afryka może wrócić do kalendarza Formuły 1 w sezonie 2023

Według najnowszych doniesień tor Kyalami w RPA powinien być gotowy na zorganizowanie Grand Prix Formuły 1 od sezonu 2023.

Warren Scheckter Dyrektor generalny SAGP, (firmy mającej na celu umożliwienie powrotu Formuły 1 do Afryki), powiedział, że prawdopodobne jest, iż w najbliższej przyszłości ponownie zobaczymy F1 w RPA.

Obiekt Kyalami jest najbardziej logicznym miejscem dla zorganizowania Grand Prix na kontynencie afrykańskim, ponieważ w roku 2015 przeszedł gruntowną modernizację i wymaga jedynie drobnych prac, aby dostosować go do standardów Formuły 1.

Scheckter uważa, że już w sezonie 2022 tor Kyalami mógłby gościć Formułę 1, ale rok 2023 jest bardziej realną opcją: „Docelowa data to nadal rok 2022, ale może się to zmienić ze względu na skutki pandemii, więc rok 2023 jest bardziej prawdopodobny” - powiedział.

Wyścig mógłby cieszyć się poparciem Lewisa Hamiltona, który w zeszłym roku powiedział, że „Afryka jest ważnym miejscem” dla Formuły 1.

„To wspaniałe, że Lewis, osoba tak znana i wpływowa, wyraziła swoje poparcie dla Grand Prix Afryki” – kontynuował Dyrektor SAGP. „Oczywiście Republika Południowej Afryki jest najbardziej prawdopodobnym miejscem, w którym może się to wydarzyć, ponieważ jest to kraj, który ma ogromną historię w Formule 1”.

„RPA miało serię wyścigów F1 w latach siedemdziesiątych, miało też mistrza świata (Jody Scheckter w sezonie 1979) oraz ma dość dużą liczbę zwolenników. Najważniejsze jednak jest to, że posiada tor wyścigowy, który jest naprawdę gotowy do jazdy. Jest bardzo zbliżony do standardów F1. Gdyby doszło do Grand Prix Afryki, RPA i Kyalami to najbardziej logiczne miejsce, w którym by się to wydarzyło”.

Źródło: soymotor.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze