Red Bull zaprezentował model RB16B

Zespół Formuły 1 Red Bulla zaprezentował swój samochód na sezon 2021. Model RB16B stanowi ewolucję ubiegłorocznego RB16, a o zwycięstwa w wyścigach za jego kierownicą walczyć będą Max Verstappen i Sergio Pérez.

Ze względu na wprowadzone ograniczenia w przepisach homologacyjnych na ostatni sezon obecnej generacji samochodów F1, Red Bull będzie korzystać z takiego samego nadwozia jak w ubiegłym roku, co ma swoje odzwierciedlenie w nazwie tegorocznej konstrukcji.

RB16 w «specyfikacji B» musiał przejść kilka modyfikacji w związku ze zmieniającymi się przepisami aerodynamicznymi – aby ograniczyć maksymalny docisk, uproszczeniu uległa m.in. podłoga. Poza tym, zespół skupił się na rozwiązaniu problemów z korelacją, czyli rozbieżnością w danych uzyskiwanych w tunelu aerodynamicznym z tymi na torze.

W sezonie 2021 Red Bull po raz ostatni będzie korzystać z jednostek napędowych sygnowanych logo Hondy. Japoński producent oficjalnie wycofa się ze sportu z końcem roku, lecz zamierza rozwijać swój układ napędowy aż do momentu zamrożenia specyfikacji, kiedy to produkcję jednostek przejmie Red Bull.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league