Wyścig F1 na torze Imola za zamkniętymi drzwiami

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i podczas tegorocznej rundy na torze Imola nie pojawią się kibice Formuły 1. Grand Prix Emilia Romagna odbędzie się więc przy pustych trybunach.

Po tym jak na torze Sakhir w Bahrajnie pojawili się kibice, którzy mogli obserwować trzydniowe przedsezonowe testy, wielu miało nadzieję na odrobinę normalności podczas wyścigów. Niestety, sytuacja związana z koronawirusem nadal jest poważna i pomimo wcześniejszych planów, aby wpuścić kibiców na trybuny, zdecydowano o całkowitym ich zamknięciu.

Decyzja jest również podyktowana faktem wprowadzenia na terenie Włoch, a dokładniej w regionie Emilia Romagna bardziej rygorystycznych środków ostrożności. Wyścig będzie drugą rundą sezonu i odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia. Wcześniej kierowcy F1 pojawią się w Bahrajnie, gdzie zobaczymy kibiców. Jednak nie wszyscy będą mieli wstęp na trybuny. Władze postanowiły, że tylko osoby zaszczepione lub te, które już przeszły koronawirusa będą mogły kupić bilet i pojawić się na trybunach.

Podobną decyzję jak Włosi, podjęli włodarze wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league