Demaison nowym dyrektorem technicznym Williamsa

Były dyrektor techniczny Volkswagen Motorsport François-Xavier Demaison dołączy do zespołu Formuły 1 Williams, gdzie obejmie takie samo stanowisko. Francuz będzie pracować bezpośrednio pod prezesem Williamsa Jostem Capito.

Capito i Demaison współpracowali już w przeszłości podczas okresu dominacji Volkswagena w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC – to właśnie Demaison był odpowiedzialny za projekt znakomitego Polo R WRC, który zgarnął wszystkie tytuły w latach 2013-2016. Ponadto, inżynier znany jako «FX» pracował przy elektrycznym samochodzie ID.R, który wygrał wyścig górski Pikes Peak oraz ustanowił rekord na torze Nürburgring Nordschleife. Demaison pracował już w przeszłości w Formule 1 dla Renault i Peugeota.

„Nie mogę doczekać się dołączenia do zespołu Williams, który rozpoczyna ekscytującą przygodę w celu poprawy swoich osiągów” – powiedział Demaison. „To będzie ogromne wyzwanie, którego z chęcią się podejmę. Mają wspaniały zespół utalentowanych ludzi i mam nadzieję, że pracując z nimi oraz z menedżerami wykreujemy kierunek na przyszłość i pomożemy spełnić ambicje ekipy”.

Capito dodał: „Cieszymy się, że możemy powitać FX w naszym zespole. Widziałem jego zdolności na własne oczy, a sukcesy sportowe mówią same za siebie. Wprowadzenie kogoś tego kalibru do naszego doświadczonego pionu technicznego pomoże nadać kierunek naszej operacji i wzmocni nasz zespół. Jestem pewny, że jego wiedza pomoże nam wykonać kolejny ważny krok w kierunku powrotu do wygrywania. Williams ma przed sobą ekscytujące wyzwanie i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co FX wniesie od siebie”.

Williams pozostawał bez dyrektora technicznego od momentu odejścia Paddy’ego Lowe’a przed sezonem 2019.

Źródło: williamsf1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league