Alpine z poprawkami aerodynamiki na Imolę

Zespół Alpine przygotował pakiet poprawek aerodynamicznych na nadchodzący wyścig o Grand Prix Emilii-Romanii, którego celem jest zwiększenie szans na walkę o miano najlepszej ekipy środka stawki.

Francuski zespół nie był w stanie zdobyć punktów podczas otwierającego sezon wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu. Fernando Alonso co prawda awansował do Q3, lecz musiał wycofać się z wyścigu z powodu torebki śniadaniowej, która zatkała wloty powietrza tylnych hamulców. Marcin Budkowski, który pełni rolę dyrektora wykonawczego w stajni z Enstone, stwierdził, że Imola to dobry moment na wprowadzenie nowych części i sprawdzenie ich na torze.

„Weekend wyścigowy w Bahrajnie potwierdził niektóre słabości naszego pakietu, nad którym ciężko pracujemy, aby odzyskać kilka dziesiątych części sekundy, których obecnie nam brakuje w kontekście walki o czoło środka stawki” – powiedział Budkowski. „Zarówno Esteban, jak i Fernando, podczas weekendu wyścigowego wykonali dobrą robotę, ale cierpieli z powodu niesprzyjających okoliczności – Esteban w kwalifikacjach, Fernando w wyścigu – więc naszym celem jest czysty weekend, który pozwoli im pokazać swój prawdziwy potencjał”.

„Ciekawie będzie zobaczyć, jak nasz samochód poradzi sobie na innym torze, jako że jeździliśmy do tej pory tylko w Bahrajnie podczas testów i pierwszego wyścigu. Wygeneruje to również nowe dane, które pomogą nam w rozwoju. Jako zespół mamy szczęśliwe wspomnienia z naszego podium w zeszłym sezonie, więc dobrze jest tu wrócić!”.

„Na ten wyścig mamy pakiet poprawek aerodynamicznych do samochodu. Ponadto mamy kilka elementów testowych do sprawdzenia podczas piątkowego treningu, co pomoże zdefiniować dalsze ulepszenia planowane na kilka następnych wyścigów”.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league