Turcja zastąpi Kanadę w tegorocznym kalendarzu F1

Grand Prix Turcji będzie 7. rundą tegorocznego kalendarza F1. Tor Istanbul Park zastąpi tym samym obiekt imienia Gillesa Villeneuvea w Montrealu, gdzie od 11 do 13 czerwca miało odbywać się Grand Prix Kanady.

Ze względu na obowiązujące w Kanadzie ograniczenia dotyczące podróży międzynarodowych, Formuła 1 nie może zagościć tam bez obowiązkowej 14. dniowej kwarantanny, co doprowadziło do zmiany. Ale mimo tego, że drugi rok z rzędu wyścig w Kanadzie nie dojdzie do skutku, Dyrektor generalny F1 Stefano Domenicali, potwierdził przedłużenie kontraktu na organizację kolejnych edycji Grand Prix w Montrealu: „Jesteśmy wdzięczni za wysiłki promotora, władz Kanady, Quebecu i Montrealu, za próby doprowadzenia do wyścigu i jednocześnie z przyjemnością ogłaszamy przedłużenie naszego partnerstwa z Grand Prix Kanady o dwa lata” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu. „Będziemy współpracować z promotorem, aby zapewnić osobom posiadającym bilety na wyścigi w 2020 i 2021 roku możliwość zwrotu pieniędzy lub przeniesienia ich biletów na przyszłoroczny wyścig i nie możemy się doczekać wyścigów w Kanadzie w sezonie 2022”.

Sadly, no home Grand Prix this year for Nicholas Latifi, but the Canadian is already looking forward to the bright future ahead for the Canadian GP! 🇨🇦

Opublikowany przez Williams Racing Środa, 28 kwietnia 2021

„Chociaż jest rozczarowujące, że nie możemy być w Kanadzie w tym sezonie, z radością potwierdzamy, że Turcja będzie gospodarzem Grand Prix w 2021 roku po niesamowitym wyścigu w zeszłym sezonie” – powiedział Sfetano Domenicali. „Wiem, że wszyscy nasi fani są podekscytowani elektryzującym początkiem sezonu, a Turcja to wspaniały tor, który zapewnia wspaniałe pojedynki na torze”.

„Jeszcze raz chciałbym podziękować promotorowi i władzom w Kanadzie za ich wysiłki w ostatnich tygodniach, ale sytuacja związana z podróżami uniemożliwiła nam realizację naszych [wspólnych] planów. Chciałbym również podziękować promotorowi i władzom w Turcji za ich nieustającą chęć organizacji wyścigu Formuły 1. To tylko pokazuje ogromne zainteresowanie naszym sportem i nadzieją dla innych miejsc na organizacje Grand Prix.

„Od początku roku prowadziliśmy bardzo dobre rozmowy z wszystkimi innymi promotorami i nadal będziemy z nimi blisko współpracować w tym okresie”.

Źródło: formula1.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze