Kubica pojedzie w pierwszym treningu przed Grand Prix Hiszpanii

Robert Kubica ponownie zasiądzie w samochodzie zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN. Polski kierowca poprowadzi model C41 w pierwszym piątkowym treningu przed Grand Prix Hiszpanii, a dodatkowo weźmie udział podczas dwudniowych testów 18-calowych opon Pirelli.

Kubica ma dobre wspomnienia z obiektu Catalunya. To na nim nieco ponad dwa tygodnie temu wygrał wyścig w swoim debiucie w serii ELMS. Krakowianin podczas piątkowego treningu zastąpi Kimiego Räikkönena: „Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu w ten piątek i w przyszłym tygodniu” – powiedział Polak. „Po raz ostatni jeździłem C41 w Barcelonie w lutym, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak bardzo samochód poczynił postępy od tamtego czasu, zarówno pod względem ulepszeń, jak i pod względem zrozumienia pakietu przez zespół”.

„Prowadzenie samochodu Formuły 1 jest zawsze wyjątkowym doświadczeniem. Nie mogę się doczekać, aby pomóc w wysiłkach zespołu i pomóc w walce o środek stawki. Również jazda na nowych 18-calowych oponach będzie nowym doświadczeniem i pierwszym posmakowaniem nowego świata, który pojawi się w przyszłym roku ”.

Zadowolony z możliwości skorzystania doświadczenia Kubicy jest szef zespołu Frédéric Vasseur, który jest przekonany, że podczas testów opon na sezon 2022 wkład Krakowianina przełoży się na jak najlepsze zrozumienie ich charakterystyki: „Wspaniale jest mieć Roberta z powrotem w samochodzie na jego pierwszą sesję treningową w sezonie i na testy w Barcelonie” – powiedział Vasseur. „Za każdym razem, gdy wsiada do samochodu jest dla nas cenny, ponieważ pozwala to wykorzystać jego bogate doświadczenie i spojrzeć na C41 z innej perspektywy”.

„Jego techniczne uwagi będą kluczowe podczas testów opon na sezon 2022. Jesteśmy w środku bardzo zaciętej walki o środek stawki i każdy wkład naszej grupy utalentowanych kierowców może być tajną bronią, która daje nam przewagę, by iść naprzód ”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing ORLEN

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league