Kubica pojedzie w pierwszym treningu przed Grand Prix Hiszpanii

Robert Kubica ponownie zasiądzie w samochodzie zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN. Polski kierowca poprowadzi model C41 w pierwszym piątkowym treningu przed Grand Prix Hiszpanii, a dodatkowo weźmie udział podczas dwudniowych testów 18-calowych opon Pirelli.

Kubica ma dobre wspomnienia z obiektu Catalunya. To na nim nieco ponad dwa tygodnie temu wygrał wyścig w swoim debiucie w serii ELMS. Krakowianin podczas piątkowego treningu zastąpi Kimiego Räikkönena: „Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu w ten piątek i w przyszłym tygodniu” – powiedział Polak. „Po raz ostatni jeździłem C41 w Barcelonie w lutym, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak bardzo samochód poczynił postępy od tamtego czasu, zarówno pod względem ulepszeń, jak i pod względem zrozumienia pakietu przez zespół”.

„Prowadzenie samochodu Formuły 1 jest zawsze wyjątkowym doświadczeniem. Nie mogę się doczekać, aby pomóc w wysiłkach zespołu i pomóc w walce o środek stawki. Również jazda na nowych 18-calowych oponach będzie nowym doświadczeniem i pierwszym posmakowaniem nowego świata, który pojawi się w przyszłym roku ”.

Zadowolony z możliwości skorzystania doświadczenia Kubicy jest szef zespołu Frédéric Vasseur, który jest przekonany, że podczas testów opon na sezon 2022 wkład Krakowianina przełoży się na jak najlepsze zrozumienie ich charakterystyki: „Wspaniale jest mieć Roberta z powrotem w samochodzie na jego pierwszą sesję treningową w sezonie i na testy w Barcelonie” – powiedział Vasseur. „Za każdym razem, gdy wsiada do samochodu jest dla nas cenny, ponieważ pozwala to wykorzystać jego bogate doświadczenie i spojrzeć na C41 z innej perspektywy”.

„Jego techniczne uwagi będą kluczowe podczas testów opon na sezon 2022. Jesteśmy w środku bardzo zaciętej walki o środek stawki i każdy wkład naszej grupy utalentowanych kierowców może być tajną bronią, która daje nam przewagę, by iść naprzód ”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing ORLEN

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze