Lewis Hamilton podpisał dwuletni kontrakt z Mercedesem

Zespół Mercedes potwierdził, że podpisał nowy, dwuletni kontrakt z Lewisem Hamiltonem i będzie obowiązywać on do 2023 roku.

Siedmiokrotny mistrz świata F1 dołączył do Mercedesa przed sezonem 2013 i z tym zespołem sięgnął po 6 tytułów, zaś wszystkie 98 zwycięstw w jego 274. startach miało miejsce przy wykorzystaniu silników Mercedesa. Hamilton przedłuża wyjątkowo udaną współpracę z niemiecką stajnią.

W ubiegłym roku Hamilton i Mercedes uzgodnili tylko roczny kontrakt na obecny sezon z powodu bardzo późnych negocjacji. Tym razem jednak zarówno sam kierowca, jak i szefostwo zespołu chciało uniknąć tej sytuacji i jeszcze przed wakacyjną przerwą, w weekend Grand Prix Austrii, uzgodniono nowy, dwuletni kontrakt, który będzie obowiązywać do 2023 roku.

Moment podpisania kontraktu nie jest jednak idealny dla Mercedesa oraz Hamiltona. Na chwilę obecną przegrywają w klasyfikacjach generalnych sezonu z Red Bullem i Maxem Verstappenem, a ponadto nie odnieśli oni zwycięstwa od czterech wyścigów.

„Wchodząc w nową erę F1 od 2022 roku, nie ma lepszego kierowcy w naszym zespole niż Lewis” – powiedział szef Mercedesa, Toto Wolff. „Jego osiągnięcia w tym sporcie mówią same za siebie, a dzięki swojemu doświadczeniu, szybkości i umiejętnościom wyścigowym jest na swoim szczycie formy. Cieszymy się z walki, której jesteśmy w tym roku świadkami – i dlatego też chcieliśmy wcześniej uzgodnić ten kontrakt, aby nie odwracać uwagi od rywalizacji na torze. Zawsze mówiłem, że tak długo, jak Lewis ma zapał do ścigania się, może kontynuować [współpracę] tak długo, jak chce”.

Sam Hamilton podziękował Mercedesowi za dotychczasową udaną współpracę i liczy na to, że nowa era w Formule 1, która pojawi się w przyszłym roku wraz z nadejściem zmienionych przepisów technicznych, będzie zarówno wymagająca, jak i ekscytująca.

„Trudno uwierzyć, że minęło prawie dziewięć lat pracy z tym niesamowitym zespołem i jestem podekscytowany, że będziemy kontynuować naszą współpracę przez kolejne dwa lata” – podkreślił Hamilton. „Osiągnęliśmy razem tak wiele, ale wciąż mamy równie wiele do osiągnięcia, zarówno na torze, jak i poza nim. Jestem niesamowicie dumny i wdzięczny za to, jak Mercedes wspiera mnie w moim dążeniu do poprawy różnorodności i równości w naszym sporcie. Potwierdzili własną odpowiedzialność i poczynili ważne kroki w tworzeniu bardziej zróżnicowanego zespołu i zintegrowanego środowiska”.

„Dziękuję wszystkim oddanym i utalentowanym osobom w Mercedesie, których ciężka praca sprawia, że to wszystko jest możliwe, oraz zarządowi za nieustające zaufanie do mnie. Wkraczamy w nową erę samochodów, która będzie wymagająca i ekscytująca, i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co jeszcze możemy wspólnie osiągnąć”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimler

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league