Grand Prix Japonii 2021 odwołane

Zgodnie z przewidywaniami władze Formuły 1 ogłosiły odwołanie tegorocznej rundy Grand Prix na torze Suzuka. Organizatorzy za powód odwołania japońskiej rundy podają zawiłości związane z pandemią COVID-19.

Wyścig na legendarnym obiekcie był zaplanowany na połowę października, ale ze względu na potrzebę przetransportowania części sprzętu drogą morską, decyzja musiała zapaść już teraz, aby nie zakłócać całej logistyki: „Po trwających dyskusjach z promotorem i władzami w Japonii rząd japoński podjął decyzję o odwołaniu wyścigu w tym sezonie ze względu na trwające zawiłości pandemii w tym kraju” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Formuły 1.

Puste miejsce po Grand Prix Japonii powinna wypełnić inna lokalizacja, o czym przekonują władze F1. Potencjalnymi kandydatami o których się mówi to Katar, Bahrajn (drugi wyścig w sezonie) czy Austin (podwójna runda): „Formuła 1 pracuje teraz nad szczegółami poprawionego kalendarza i ogłosi ostateczne szczegóły w nadchodzących tygodniach. Formuła 1 udowodniła w tym roku, a także, w 2020, że potrafimy dostosować się i znaleźć rozwiązania dla bieżących niepewności i jest podekscytowana poziomem zainteresowania lokalizacjami, w których będziemy gościć wydarzenia Formuły 1 w tym roku i później”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze