Aston Martin rozpoczyna prace nad nową fabryką

Zespół Formuły 1 Aston Martin rozpoczął prace nad zbudowaniem zupełnie nowej fabryki, która ma zawierać w sobie między innymi zupełnie nowy tunel aerodynamiczny.

Zgodnie z projektem, budowa nowej siedziby zespołu powinna zostać ukończona pod koniec 2022 lub na początku 2023, a jego lokalizacja będzie bliska obecnej w Silverstone.

W poniedziałek odbyła się uroczystość wmurowania kamienienia węgielnego z udziałem właściciela zespołu, Lawrence’a Strolla oraz prezesa firmy JCB, Lorda Bamforda.

„Inspirujące jest spojrzenie na to, gdzie jesteśmy obecnie w kontekście wyzwań i ambicji architektonicznych i organizacyjnych, które przed nami stoją” – powiedział Stroll. „Nasza nowa siedziba odzwierciedla nie tylko zakres naszej determinacji, aby stać się siłą liczącą się ze zdobyciem mistrzowskiego tytułu, ale także skalę naszego wzrostu i rozwoju jako organizacji”.

„Uważam, że każdy budynek jest silną reprezentacją ludzi, którzy w nim pracują. Jestem podekscytowany, że tworzymy nowy dom, w którym ludzie mogą ze sobą współpracować, tworzyć i wspólnie wygrywać. To ekscytujące, że cały zespół będzie w swoim nowym domu od końca 2022 roku lub na początku 2023 roku. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim naszym partnerom, którzy pracują nad projektem”.

W połowie sezonu 2018 Stroll przejął znajdujący się w kryzysie finansowym zespół Force India oraz przemianował go na Racing Point. Po dwóch latach startów w F1 ekipa zmieniła nazwę na Aston Martin dzięki kolejnej inwestycji w wykonaniu kanadyjskiego miliardera.

Przed początkiem tegorocznych zmagań do brytyjskiej stajni dołączył czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel po odejściu z Ferrari. W zespole zastąpił on Sergio Péreza, który obecnie startuje w barwach Red Bull Racing.

Nowa fabryka zespołu ma składać się z trzech budynków, z czego w jednym z nich znajdzie się nowy tunel aerodynamiczny. Jego ukończenie spodziewane jest w trzecim kwartale 2023 roku.

Aston Martin zalicza mieszany tegoroczny sezon F1. Po drugim miejscu Vettela w Grand Prix Azerbejdżanu i dyskwalifikacji Niemca z wyników Grand Prix Węgier, brytyjska stajnia zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Aston Martin

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league