Vettel i Stroll zostają w zespole Aston Martin na sezon 2022

Aston Martin potwierdził, że Sebastian Vettel oraz Lance Stroll pozostaną kierowcami zespołu Formuły 1 również na przyszłoroczny sezon mistrzostw.

Przyszłość Strolla w F1 nigdy nie była poddawana wątpliwości. Jego ojciec Lawrence Stroll dokonał ogromnej inwestycji związanej z Astonem Martinem, a niedawno ekipa ogłosiła rozpoczęcie budowy nowej fabryki. Znaki zapytania pojawiły się za to przy jego zespołowym koledze. Na ten sezon do stajni z Silverstone dołączył Vettel, lecz w ostatnim czasie mówiło się o potencjalnym odejściu Niemca z zespołu oraz z samej Formuły 1. W czwartek rano Aston Martin zaprzeczył definitywnie tym plotkom, potwierdzając, że zachowa tegoroczny skład kierowców również na przyszły sezon.

Vettel powiedział, że czeka z niecierpliwością na nowe samochody F1 w przyszłym roku, które będą charakteryzować się zupełnie inną aerodynamiką w celu zmniejszenia różnicy w docisku jadąc za innym pojazdem.

„Naprawdę nie mogę się doczekać ścigania się nową generacją samochodów Formuły 1” – powiedział Vettel. „Ich wygląd jest zupełnie inny, a nowe przepisy techniczne powinny dać nam samochody, które mogą ścigać się znacznie bliżej siebie niż ostatnio. Bardziej emocjonujące wyścigi będą świetne zarówno dla kierowców, jak i dla kibiców.

„Zmiany są tak duże, że każdy zespół będzie zaczynał od nowa, więc będzie to świetna okazja dla zespołu Aston Martin Cognizant Formula One™ Team. Wierzę w siłę naszego nowego, rozwijającego się zespołu, więc już nie mogę się doczekać 2022 roku”.

Stroll dodał, że choć obecny sezon nie spełnił oczekiwań zespołu, jest przekonany, że przyszłoroczna rywalizacja da wielkie pole do popisu jego ekipie.

„Przyszły sezon będzie moim szóstym w Formule 1, który spędzę u boku mojego kolegi z zespołu – Sebastiana” – mówił Stroll. „Razem rozpoczęliśmy kampanię zespołu Aston Martin Cognizant Formula One™ Team i nie mogę się doczekać dalszej podróży z nim w przyszłym roku”.

„Nie osiągnęliśmy tego, co postanowiliśmy zrobić w tym roku, ale to tylko nasiliło nasz głód i dążenie do sukcesu w przyszłym sezonie. Teraz, dzięki prestiżowi i wsparciu Astona Martina oraz wspaniałym nowym partnerom i sponsorom, których przyciągnęła tak prestiżowa marka, jesteśmy dobrze przygotowani do poprawy naszych wyników w 2022 roku”.

W tym sezonie Vettel jak dotąd zdobył 35 punktów, zaś Stroll 24. Ponadto Vettel zdobył w Grand Prix Azerbejdżanu jedyne jak dotąd podium dla ekipy, wywalczając drugie miejsce.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Aston Martin

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league