Potwierdzono datę przyszłorocznego Grand Prix Miami

Formuła 1 oraz organizatorzy Grand Prix Miami potwierdzili datę przyszłorocznego weekendu w Stanach Zjednoczonych, który zaplanowany jest na 6-8 maja 2022 roku.

Miami to najnowszy wyścig, który zadebiutuje w kalendarzu F1 w przyszłym roku. Runda zostanie rozegrana wokół stadionu Hard Rock na specjalnie wybudowanym torze Miami International Autodrome, którego konstrukcja trwa. Promotorzy wyścigu potwierdzili, że GP Miami odbędzie się w dniach 6-8 maja, zaś faktycznie potwierdzenie tego nastąpi w połowie października na spotkaniu Światowej Rady Sportów Motorowych, kiedy zostanie zatwierdzony przyszłoroczny kalendarz mistrzostw.

W ten sposób Miami zostanie jednym z dwóch wyścigów rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych – tym drugim jest wyścig na Circuit of the Americas w Austin, który z kolei jest zaplanowany na końcówkę sezonu.

„Ciężko pracowaliśmy, aby stworzyć tor pod świetne wyścigi i miejsce z niezrównanymi doświadczeniami fanów” – powiedział Tom Garfinkel, partner zarządzający Grand Prix Miami. „Temu wydarzeniu towarzyszył ogromny entuzjazm i oczekiwanie. Cieszymy się, że możemy ogłosić datę, aby ludzie mogli zacząć układać pod to plany”.

Z kolei Richard Cregan, CEO Grand Prix Miami, dodał: „Nie mam wątpliwości, że społeczność Formuły 1 i fani tego sportu na całym świecie będą zdumieni tym, co zobaczą w maju przyszłego roku. Budowa toru postępuje zgodnie z oczekiwaniami, a teraz, gdy mamy potwierdzoną datę wyścigu Formuły 1, możemy szybko ujawnić więcej szczegółów dotyczących atrakcji na torze, co sprawi, że będzie to naprawdę wyróżniający się element kalendarza”.

„Ta lokalizacja jest już dobrze znana z tworzenia niezapomnianych wrażeń podczas takich wydarzeń jak Super Bowl czy Miami Open. Z niecierpliwością czekamy na zupełnie nową globalną okazję sportową”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze