Odwołano trzeci trening przed Grand Prix Rosji

Formuła 1 potwierdziła odwołanie ostatniej sesji treningowej przed wyścigiem o Grand Prix Rosji na torze Sochi Autodrom z powodu burz i ulewnych, nieustających opadów deszczu.

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, przez noc oraz nad ranem nad Soczi przetaczały się burze z ulewnymi opadami. Radary wskazywały, że stan ma się utrzymać również w czasie trzeciego treningu, w wyniku czego dyrekcja wyścigu poinformowała o całkowitym odwołaniu sesji.

„Po otrzymaniu wniosku od dyrektora wyścigu, zgodnie z Artykułem 15.3 a) Regulaminu Sportowego oraz Artykułów 11.9.3.m oraz 11.9.3.0 Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA, w trosce o bezpieczeństwo podjęto decyzję o zmodyfikowaniu oficjalnego programu poprzez odwołanie trzeciej sesji treningowej z powodu siły wyższej. Dla celów przepisów i związanych z nimi ograniczeń czasowych, trzecia sesja treningowa będzie uważana za odbytą, chyba że dyrektor wyścigu zaleci inaczej.” – czytamy w decyzji.

Trening miał rozpocząć się o godzinie 11:00 czasu polskiego. Z kolei kwalifikacje zaplanowano na godzinę 14:00 – na ten czas przewiduje się, że opady deszczu mają co najmniej zmniejszyć na sile.

Ulewny deszcz już doprowadził do zmian w pierwotnym harmonogramie. Pierwszy wyścig Formuły 3, który miał odbyć się dzisiaj rano, został przeniesiony na piątek wieczorem – w nim zwycięstwo odniósł Logan Sargeant, zaś mistrzostwo sezonu przypieczętował podopieczny Red Bulla Dennis Hauger. W sobotę próbowano rozegrać również pierwszy wyścig Formuły 2, jednak został on przełożony na bliżej nieokreślony termin.

Drugi wyścig Formuły 3 zaplanowano na 12:40, zaś drugi wyścig F2 – na 15:45, po planowanych kwalifikacjach Formuły 1 o 14:00.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league