Bottas z karą cofnięcia do GP Rosji po wymianie silnika

Valtteri Bottas otrzyma karę cofnięcia na starcie do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Rosji po tym, jak Mercedes zdecydował się wymienić jednostkę napędową w samochodzie Fina.

Zgodnie z przepisami, zmiana jednostki napędowej w ramach parku zamkniętego jest dozwolona i obarczona jedynie karą cofnięcia w przypadku, jeśli nowy silnik ma identyczną specyfikację. Na ten ruch zdecydował się Mercedes, który zamontował nową jednostkę w samochodzie Bottasa, który po nałożeniu kar wystartuje z 17. pola – o trzy pozycje wyżej niż główny rywal Lewisa Hamiltona w walce o mistrzostwo, Max Verstappen.

To już druga w ostatnim czasie wymiana silnika u Bottasa. Fin otrzymał nową jednostkę napędową na ostatni wyścig F1 na Monzy, co było wówczas spodziewane z powodu domniemanych uszkodzeń w strukturze motoru w wyniku incydentów na torze. Ponadto Mercedes cierpi w ostatnim czasie na pewne problemy z niezawodnością.

Jest to wyraźna taktyczna zagrywka ze strony Mercedesa, aby w ten sposób spróbował wyhamować napierającego Verstappena, który mimo startu z końca stawki będzie miał szansę na dość sporą zdobycz punktową i zminimalizowanie strat w mistrzostwach. Przypomnijmy, że Holender także otrzymał karę za wymianę jednostki napędowej Hondy, co zostało potwierdzone podczas drugiego piątkowego treningu.  

Oprócz Bottasa i Verstappena, nowe silniki i kary z nimi związane otrzymali również Nicholas Latifi oraz Charles Leclerc.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze