Norris również z końca stawki za wymianę silnika

Lando Norris przystąpi z końca stawki do niedzielnego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Meksyku za wykorzystanie w swoim McLarenie nadmiarowych komponentów jednostki napędowej i otrzymanie w związku z tym kary cofnięcia.

Norris był jedynym kierowcą z silnikiem Mercedesa, który do tej pory jeszcze nie otrzymał kary za wymianę silnika. Wcześniej jednak sugerował, że na prostych tracił czas z powodu kończącej się żywotności swojego układu. McLaren już w piątek dostosował swój program na sesje treningowe z myślą o karze, a w sobotę potwierdzono, że w bolidzie Brytyjczyka pojawi się nowa jednostka napędowa. W wyniku tego do Grand Prix Meksyku wystartuje z końca stawki. W samochodzie Norrisa pojawił się czwarty silnik spalinowy, czwarta turbosprężarka i czwarty układ MGU-H.

Po piątkowych treningach Norris powiedział, że był pewny co do wprowadzonych poprawek w samochodzie, które docelowo mają mu pomóc przebić się przez stawkę w niedzielę.

„Możemy być pewni co do tego, że do soboty wprowadzimy pewne ulepszenia i znajdziemy nieco lepszy czas okrążenia. To nie jest łatwe, więc będziemy ciężko pracować i zobaczymy, co uda się zrobić” – mówił Norris.

Oprócz Brytyjczyka, z końca stawki wystartują również Lance Stroll z Astona Martina oraz Yuki Tsunoda z AlphaTauri, w bolidach których także pojawiły się nowe, nadmiarowe komponenty jednostki napędowej. Ponadto, karę cofnięcia o 5 pól otrzyma George Russell za wymianę skrzyni biegów.

McLaren ma tylko 3,5 punktu przewagi nad Ferrari w walce o trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów na 5 wyścigów przed końcem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league