Verstappen podpisze największy kontrakt w F1?

Aktualny mistrz świata Max Verstappen prawdopodobnie pozostanie w zespole Red Bull Racing na długie lata. Obie strony rzekomo uzgodniły już szczegóły kolejnego kontraktu, który ma opiewać na kwotę 50 milionów euro za sezon. Takie informacje podał holenderski dziennikarz Erik van Haren, który jest bardzo blisko swojego rodzimego kierowcy.

Obecny kontrakt Verstappena obowiązuje do 2023 roku, lecz tuż po zdobyciu tytułu mistrzowskiego, Holender zadeklarował, że chce pozostać z zespołem o wiele dłużej.

Kwota 50 milionów euro za sezon stawiałaby Verstappena w pozycji najlepiej zarabiającego kierowcy w Formule 1. Spekuluje się, że ustępujący mistrz świata Lewis Hamilton otrzymuje wynagrodzenie w okolicach 40 milionów. Jest to o tyle zastanawiające, że rok temu konsultant Red Bulla Helmut Marko nawoływał do wprowadzenia limitu wynagrodzeń dla kierowców, nazywając Hamiltona „zbyt drogim dla F1”.

Red Bull może sobie jednak pozwolić na taki wydatek w obliczu podpisania dwóch dużych kontraktów sponsorskich – sama umowa z Oracle jest warta 100 milionów euro za sezon, a wynagrodzenia kierowców nie wliczają się do limitu budżetowego zespołów.

Źródło: Telegraaf.nl

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze