Hülkenberg zastąpi Vettela również w GP Arabii Saudyjskiej

Aston Martin potwierdził, że Nico Hülkenberg zastąpi Sebastiana Vettela również podczas drugiej rundy tegorocznego sezonu Formuły 1 - Grand Prix Arabii Saudyjskiej.

W ubiegłym tygodniu u czterokrotnego mistrza świata stwierdzono zarażanie COVID-19 i w jego miejsce w fotelu Aston Martina znalazł się kierowca rezerwowy, który zajął 17. miejsce.

Aston Martin ogłosił w czwartek przed GP Arabii Saudyjskiej, że Vettel, który izoluje się w swoim domu w Szwajcarii, jeszcze nie przeszedł ponownego testu. W piątek rano zespół poinformował, że pomimo braku pozytywnego wyniku na koronawirusa Vettel nie wystartuje w kolejnym wyścigu. Zespół wierzy w występ swojego rezerwowego, gdyż ,,pomimo braku wielu przejechanych kilometrów bolidem AMR22 Nico poradził sobie dobrze w Bahrajnie i jesteśmy pewni, że zrobi to samo na torze w Dżuddzie”. Ekipa Lawrence’a Strolla jest też pewna, że Vettel będzie już gotowy do startu w trzecim wyścigu sezonu w Australii za dwa tygodnie.

Hülkenberg po wyścigu w Bahrajnie brał udział w całym weekendzie wyścigowym, mając wcześniej przejechane zaledwie 100 okrążeń i jedną sesję w symulatorze. Mimo wszystko czuje się pewnie samochodzie. „Myślę, że tak już będzie, dlatego, że mam teraz informacje z pierwszej ręki z wnętrza samochodu. Oczywiście zgromadzone doświadczenie jest cenne dla mnie i dla zespołu oraz dla dalszej pracy w tym roku”.

Poza tym rezerwowy kierowca Aston Martina życzy dużo zdrowia Vettelowi i wyraża gotowość na kolejne wyzwanie.

„Oczywiście życzę Sebastianowi szybkiego powrotu do zdrowia, ale naprawdę nie mogę się doczekać wyzwania i w ten weekend zrobię co w mojej mocy dla całego zespołu”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Astona Martina

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze