FIA zaostrzy wymogi dotyczące bielizny kierowców F1

Międzynarodowa Federacja Samochodowa zamierza w najbliższych tygodniach zaostrzyć przepisy dotyczące bielizny, aby w ten sposób jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo kierowców Formuły 1.

W piątkowy wieczór w Melbourne odbyło się spotkanie z kierowcami. Jednym z tematów była osobista bielizna zawodników, ponieważ istnieją obawy, że może ona nie spełniać wymogów bezpieczeństwa FIA.

Regulacje dotyczące tej części ubioru od dawna były częścią przepisów, jednak po zmianie dyrektora wyścigu kwestia ta zostanie poddana jeszcze większej kontroli i restrykcjom. Od tego sezonu nowymi dyrektorami są Niels Wittich oraz Eduardo Freitas.

Według spekulacji, kwestia nieodpowiedniej bielizny ma dotyczyć kilku kierowców. Mieli oni otrzymać kilka tygodni na to, aby rozwiązać tę kwestię ze swoimi dostawcami odzieży wyścigowej.

Szef Red Bulla Christian Horner dość humorystycznie skomentował to spotkanie: „Oczywiście robią wszystko, co w ich mocy, mając na uwadze obowiązujące zasady. Słyszałem, że wczorajsza odprawa kierowców była bardzo zabawna. W kwestii zmniejszania wagi to, czy biżuteria, czy też bielizna ma być zdejmowana, jest dla nas całkiem pomocne!” – powiedział.

Oprócz tego już wcześniej Wittich, który jest głównym dyrektorem wyścigu FIA w Australii, w swoich notatkach przed weekendem podkreślił, że kierowcy nie mogą nosić biżuterii podczas jazdy za kierownicą bolidu po torze.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze