Ferrari wprowadzi w Kanadzie rozwiązanie dla problemów z hydrauliką

Zespół Ferrari poinformował, że podczas Grand Prix Kanady wprowadzi rozwiązanie, które ma zapobiec podobnym problemom, jakie miał Carlos Sainz Jr podczas wyścigu w Azerbejdżanie.

Podczas niedzielnej rywalizacji na ulicznym torze w Baku jadący na czwartej pozycji Sainz był zmuszona wycofać się z walki o wyższe cele już na dziewiątym okrąż. W samochodzie Hiszpana w zakręcie nr 4 posłuszeństwa odmówił system brake-by-wire, który za pomocą elektroniki wspiera sterowanie hamulcami.

Mając zaledwie tydzień do następnego Grand Prix zespół z Maranello postanowił wprowadzić krótkoterminowe rozwiązanie, które ma na celu zapobiec podobnej awarii, ale Ferrari zapowiada prace nad skuteczniejszą metodą: „Elementy hydrauliczne samochodu Carlosa zostały już przebadane. W Kanadzie zastosujemy rozwiązanie krótkoterminowe, podczas gdy trwają prace nad rozwiązaniami średnio i długoterminowym” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Z kolei do Maranello dziś dotrze silnik Charlesa Leclerca, przez który Monakijczyk również wycofał się z wyścigu. Wieczorem ma zostać zakończona wstępna ocena szkód i jego potencjalna użyteczność na dalszą część sezonu.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze