GP Australii F1 do 2035 roku, debiut F2 i F3 w Melbourne

Władze Formuły 1 podpisały nową umowę na organizację Grand Prix w Melbourne, dzięki której runda będzie odbywała się, na pewno, do 2035 roku. Dodatkowo, od przyszłego sezonu, na torze w Australii odbywać będzie się też rywalizacja Formuły 2 oraz Formuły 3.

Grand Prix Australii 2022 przyciągnęło na tor aż 419 000 fanów, którzy podziwiali rywalizację kierowców Formuły 1. Teraz kibicie będą mogli podziwiać też wyścigi F2 i F3 – serie te zadebiutują na obiekcie w Melbourne w 2023 roku. Na przedłużenie kontaktu wpływ miały zmiany i modernizacja toru przez promotora, który zainwestować w poprawę infrastruktury w alei serwisowej, na padoku i samym torze. Za to data przyszłorocznego grand Prix w Melbourne potwierdzona zostanie po zaakceptowaniu przez Światową Radę Sportu Samochodowego.

„Melbourne to wspaniałe miasto, które jest perfekcyjne dla naszego sportu” – powiedział szef F1, Stefano Domenicali. „W tym roku widzieliśmy tam tłumy i pełnych pasji fanów i jesteśmy podekscytowani wizjami rozwoju w Australii”.

Wiadomość ta ucieszyła Martina Pakulę, ministra sportu i turystyki stanu Wiktoria. Potem pochlebnie wypowiedział się na temat przedłużenia umowy także Andrew Westacotta, szefa Australian Grand Prix Corporation: „Wiemy, jak ważny dla naszej gospodarki jest to wydarzenie i dlatego podpisaliśmy najdłuższe przedłużenie umowy w historii tych wyścigów w Melbourne”.

„Jesteśmy dumni z naszej świetnej relacji z Formułą 1 i razem rozwiniemy sport w Australii i regionie Azji oraz Pacyfiku. Wszyscy w Australian Grand Prix Corporation nie mogą doczekać się wyniesienia Grand Prix na nowy poziom na przełomie następnych trzynastu lat”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F1

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze