Sargeant pojedzie w pierwszym treningu w Austin

Podopieczny akademii Williamsa Logan Sargeant weźmie udział w pierwszej sesji treningowej przed domowym Grand Prix Stanów Zjednoczonych Formuły 1 w Austin.

21-latek będzie pierwszym Amerykaninem uczestniczącym w weekendzie Grand Prix od 2015 roku. Sargeant rywalizuje obecnie w Formule 2, gdzie wygrał dwa wyścigi i jeszcze dwukrotnie stawał na podium, co pozwala mu zajmować trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Jestem super podekscytowany otrzymaniem szansy pojechania po raz pierwszy w treningu w Austin” – powiedział Sargeant, który poprowadzi samochód Nicholasa Latifiego. „Otrzymanie tej szansy podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych to dla mnie coś wyjątkowego. Bardzo dziękuję zespołowi Williams za powierzone zaufanie i wiarę w to, że wykonam dobrą robotę. Celem dla mnie będzie nauczyć się jak najwięcej w samochodzie nowej generacji. Nie mogę doczekać się, żeby wykorzystać to doświadczenie jak najlepiej i świetnie się przy tym bawić”.

Zgodnie z przepisami, każdy zespół Formuły 1 musi udostępnić samochód młodym kierowcom podczas dwóch sesji treningowych na przestrzeni sezonu. Williams wypełni ten obowiązek w Austin, bowiem wcześniej Nyck de Vries prowadził samochód ekipy w Barcelonie.

Źródło: williamsf1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze