Porsche zarejestrowało znak towarowy związany z F1

Porsche zarejestrowało w niemieckim urzędzie patentowym nowy znak towarowy, który jest bardzo mocno powiązany z Formułą 1. To kolejny krok w kierunku oficjalnego ogłoszenia rozpoczęcia współpracy z Red Bull Racing.

O plotkach związanych z wejściem Porsche do F1 słyszymy już od dobrych kilku lat, jednak dopiero w ostatnim czasie cała sprawa zaczęła nabierać tempa. W przeciągu ostatnich paru miesięcy mogliśmy słyszeć wiele doniesień o tym, iż od sezonu 2026 niemiecki producent ma dostarczać silniki ekipie Red Bull Racing oraz jego siostrzanej ekipie - AlphaTauri. Ostatnie wydarzenia tak naprawdę jasno wskazują na to, że prędzej czy później to się wydarzy.

W lipcu do mediów wyciekł dokument mówiący o tym, że Porsche ma wykupić 50% udziałów w ekipie Red Bull Racing, przy okazji wchodząc do F1 jako sponsor tytularny austriackiego zespołu oraz ich dostawca silników. Dodatkowo kilka dni temu Red Bull ogłosił przedłużenie współpracy z Hondą do końca 2025 roku, co idealnie łączy się z domniemaną datą wejścia Porsche do zespołu. Przypomnijmy, że od tego sezonu ekipa z Milton Keynes ściga się z jednostkami własnej roboty, jednakże w praktyce są to zmodyfikowane silniki Hondy. Ta zaś nadal udziela wsparcia technicznego ekipie Red Bull Powertrains.

Wydaje się, że kolejnym krokiem w kierunku zawitania Porsche w padoku F1 jest nowy znak towarowy, który został właśnie zarejestrowany w niemieckim urzędzie patentowym. Jest to hasło „F1nally”, czyli „nareszcie”. Podmiana litery i na cyfrę 1 to oczywiste nawiązanie, którego nie trzeba jednak tłumaczyć.

Mówi się, że umowa pomiędzy Porsche a Red Bullem oczekuje na oficjalne ogłoszenie już od kilku miesięcy. Zatwierdzenie regulacji dotyczących nowych jednostek silnikowych na 2026 rok jednak dość mocno się przedłuża i zapewne dopiero w momencie, gdy wszystko stanie się w tej kwestii jasne, otrzymamy obustronny komunikat dotyczący rozpoczęcia współpracy.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze