Znamy datę i lokalizację testów przedsezonowych F1 w sezonie 2023

Tor Bahrain International Circuit oficjalnie ogłosił, że testy przed startem przyszłorocznego sezonu Formuły 1 odbędą się w dniach 23-25 lutego. 

Forma przedsezonowych testów Formuły 1 zmienia się bardzo często. W ostatnich latach mogliśmy spotkać się z naprawdę wieloma roszadami w tym formacie. Wyjątkowo dziwny układ obowiązywał przed trwającym sezonem 2022 - pierwszym testem, podczas którego zespoły były w stanie przetestować rewolucyjne konstrukcje w warunkach bojowych był nieoficjalny shakedown na torze Circuit de Catalunya pod Barceloną. Nie był on dostępny dla widzów, a także nie otrzymaliśmy z niego żadnej transmisji. Dopiero po dwóch tygodniach odbyły się testy z prawdziwego zdarzenia - trwały one od 10 do 12 marca na Bahrain International Circuit w Sakhir, gdzie tydzień później zainaugurowano sezon.

Wygląda jednak na to, że w tym roku nie będziemy musieli się zastanawiać nad tym, która tura testów jest oficjalna, a która nie. Dzisiejszego wieczoru wspominany wyżej tor na Bliskim Wchodzie ogłosił, że w dniach 23-25 lutego będzie gospodarzem testów przedsezonowych F1. W tym roku w dokładnie tych dniach odbywał się shakedown w Hiszpanii, co sprawia, że przed sezonem 2023 zespoły będą pozbawione tej nietypowej próby kontrolnej.

Przyszłoroczne testy będą trwały zaledwie trzy dni i będą jedyną możliwością dla zespołów, by sprawdzić się przed pierwszym wyścigiem - Grand Prix Bahrajnu, który odbędzie się 5 marca.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze