Alfa Romeo ukarana za przewinienie związane z oponami

Zespół Alfa Romeo został ukarany podwójną karą 5 tysięcy euro za to, że po pierwszym treningu Formuły 1 przed Grand Prix Singapuru ekipa nie zdała elektronicznie kompletów opon.

Każdy zespół musi po treningach zdać opony. Nie tylko fizycznie, ale również drogą elektroniczną. Tym razem zarówno w przypadku Valtteriego Bottasa i Guanyu Zhou nie dokonano elektronicznego obowiązki, za co sędziowie ukarali zespół podwójną karą 5 tysięcy euro. Zdanie dwóch kompletów opon przeznaczonych na suchą nawierzchnię musi nastąpić dwie godziny po sesji. Fizycznie tego dokonano, ale ktoś przez nie uwagę nie odhaczył tego w systemie elektronicznym.

W uzasadnieniu decyzji o karze finansowej można przeczytać, że inżynier odpowiedzialny za tę sytuację przeoczył wykonanie ten czynności, więc sędziom nie pozostało nic innego jak ukaranie zespołu karą pieniężną. W dalszej części decyzji można przeczytać, że tego typu działania są ważne, aby nie doszło do ponownego użycia danego kompletu opon, co dawałoby przewag nad innymi zespołami.

Co interesujące, w oświadczeniu sędziów zaznaczono, że Alfa Romeo dopuszcza się tego przewinienia już po raz kolejny. Mimo, że z tego faktu nie wynika żadna sportowa przewaga, ponieważ fizycznie opony zostały oddane i nie mogą podlegać dalszemu użytkowaniu, obowiązek dopełnienia procedury nadal spoczywa na członkach zespołu.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze