Red Bull nie zgadza się z ustaleniami FIA

Zespół Red Bull Racing, z którym Max Verstappen sięgnął po tytuł mistrzowski w sezonie 2021, dopuścił się przekroczenia określonego w przepisach limitu budżetowego na zeszły rok – poinformowała w swoim raporcie Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA. Ekipa z Milton Keynes utrzymuje jednak inną wersję.

„Przyjęliśmy ustalenia FIA o «niewielkich przekroczeniach wydatków będących naruszeniem przepisów finansowych» z zaskoczeniem i rozczarowaniem” – brzmi oświadczenie Red Bull Racing. „Nasze zgłoszenie było poniżej limitu budżetowego, zatem musimy uważnie sprawdzić ustalenia FIA, bo nadal wierzymy, że określone [w przepisach] wydatki niższe od kwoty limitu budżetowego na 2021 rok”.

„Pomimo przypuszczeń i stanowiska innych, oczywiście istnieją określone w przepisach procedury FIA, których będziemy się trzymać w trakcie rozważania wszelkich opcji, jakie są dla nas dostępne”.

Sprawa najprawdopodobniej trafi do Panelu Arbitrażowego FIA ds. limitów budżetowych, który ma osądzać w sytuacji niezgodności pomiędzy FIA a zespołami.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze